Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Działalność fundacji

Poniedziałek 11 czerwca 2007r.

Kupmy wspólnie autobus do poboru krwi, który bedzie nosił im. Jana Pawła II

Kochani KREWNIACY!

Kupmy wspólnie autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II. Autobus niezbędny, by pozyskiwać krew, ratującą każdego roku, życie milionom Polaków. Dzięki temu nigdy nie zabraknie krwi w polskich szpitalach.

Autobus będzie służył do poboru krwi odwiedzając wszystkie miasta w Polsce, imprezy sportowe, kulturalne, centra miast, Urzędy i Instytucje, itp. Krew pobierana w autobusie będzie nieodpłatnie przekazywana do działającego na danym terenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Będzie wzorcowym autobusem polskiego systemu krwiodawstwa. Będzie żywym pomnikiem Jana Pawła II, pielgrzymującym po całej Polsce.

W roku 2005 w terminie od 20 marca do 31 sierpnia w ramach prowadzonej zbiórki publicznej zebrano 469 396,57 PLN. Koszt jednego autobusu wyposażonego w specjalistyczny sprzęt do poboru krwi wynosi ok. 2,4 mln PLN (specjalistyczne wyposażenie do poboru krwi, tj. 6-8 stanowisk do poboru krwi, agregaty, lodówki, narzędzia i materiały potrzebne do przechowywania pobranej krwi, gabinet lekarski).

KREWNIACY LICZYMY NA WASZE WSPARCIE!

Dzięki Waszej ofiarności uda się pozyskać brakującą kwotę i zakupić niezbędny autobus do poboru krwi, im. Jana Pawła II.

Zbiórka realizowana jest od lipca 2007 do końca stycznia 2008 roku.


dobrowolne wpłaty na konto - na zakup autobusu do poboru krwi
Bank PekaO S.A. nr 51-1240-2135-1111-0010-0360-8925Dziękujemy operatorom sieci komórkowych: ERA, HEYAH, ORANGE, PLUS GSM, SAMI SWOI w pierwszym etapie zbiórki.

Całkowity dochód netto z SMS-ów, zostanie przekazany na zakup autobusu do poboru krwi.
Integratorem technicznym serwisu SMS jest firma MNI S.A., która prowadzi obsługę zbiórki charytatywnie.

Liczymy na „dobre serca” naszych KREWNIAKÓW.

30 sekundowy spot reklamy społecznej KREWNIACY z prośbą o wysłanie sms-a, był emitowany od 11 lipca (lipiec, sierpień, wrzesień).

TVP S.A. uczyniła po raz kolejny nieoceniony gest wobec milionów krwiodawców w Polsce, osób, które otrzymały krew i wszystkich KREWNIAKÓW, przeznaczając na emisję spotu duży czas antenowy.

Reklama społeczna została nagrana minimalnym nakładem środków finansowych przy charytatywnym udziale firm i osób prywatnych. Czas antenowy został przekazany przez TVP S.A. nieodpłatnie w bloku kampanii społecznych.

Zakupienie autobusu do poboru krwi niesie ze sobą ogólnospołeczną korzyść, pozwoli na skuteczną i bezpośrednią promocję Honorowego Krwiodawstwa (300 dni w roku), jak też na nieustanne uzupełnianie rezerw krwi dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi serdecznie dziękuje wszystkim instytucjom i osobom prywatnym za włączenie się do akcji KREWNIACY i pomoc w realizacji zbiórki. Liczymy, że nasze wspólne działania przyczynią się do zakupu autobusu do poboru krwi, który służyć będzie całemu społeczeństwu.


Pamiętajmy, że krew jest najpotężniejszym lekiem, jakim dysponuje współczesna medycyna, który ratuje zdrowie i życie ludzkie. W Polsce dokonuje się nawet 2 000 000 transfuzji rocznie.


RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.