Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Wtorek 19 czerwca 2007r.

Jednoosobowa demonstracja

Panu Maciejowi życie uratowała transplantacja wątroby. Jest oburzony wypowiedziami polityków, którzy twierdzą, że transplantologia czyni więcej zła niż dobra.

Pan Maciej jest wysokim, szczupłym i uśmiechniętym człowiekiem. Ma piękną żonę, czwórkę dzieci i z wykształcenia jest artystą plastykiem. Stojącego przed pałacem widziało go mnóstwo przechodniów i dziennikarzy zmierzających tłumnie do pałacu na spotkanie Lecha Kaczyńskiego z Nicolasem Sarkozym. Pan Maciej wykorzystał tę szczególną okazję, by właśnie przed siedzibą prezydenta zamanifestować solidarność z krytykowanymi przez polityków strajkującymi lekarzami, a także, by okazać wdzięczność dawczyni przeszczepionego mu organu.

Od kiedy odzyskał siły po ciężkim zabiegu, czuje się zobowiązany mówić głośno o swoich przeżyciach. O tym, że żyje dzięki przeszczepowi, pomocy lekarzy i przyjaciół.

„Miałem wielkie szczęście w nieszczęściu, nie czekałem długo, dawca znalazł się w szerszym kręgu przyjaciół” - mówi pan Maciek, gdy spotkaliśmy się w Łazienkach tuż po jego manifestacji - „Są tacy, którzy czekają długie miesiące, a przecież i tak nie ma 100-proc. gwarancji, że nowy organ się przyjmie”.

„Wypowiedzi wysokiej rangi polityków sugerują, jakobyśmy my, pacjenci czekający na przeszczep, byli dla lekarzy swojego rodzaju świnkami doświadczalnymi. To nieprawda. Bo przecież ja dzięki tym lekarzom mogę żyć. Dla mnie to oni są autorytetami, a nie urzędnicy z ministerstwa! Nie chcę nikogo do niczego przekonywać, ale zachęcić polityków i wszystkich ludzi, by choć zadali sobie pytanie, jak by postąpili, gdyby podobna sytuacja przydarzyła się im lub ich bliskim. Dlatego wyszedłem przed Pałac Prezydencki. I będę tam przychodził codziennie przez kolejnych parę tygodni”.

gazeta.pl, 14.06.2007

 

 


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecają



Zamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nas



Podaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.