Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 6 lipca 2007r.

Akcje poboru krwi pod patronatem Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi

Ponad 3 tys. 200 litrów krwi od blisko 7 tys. dawców pozyskano podczas akcji poboru krwi organizowanych w ramach społecznej kampanii Krewniacy.

Od 1 stycznia do końca czerwca br. w 83. miastach w całym kraju zorganizowano 160 zbiórek krwi pod patronatem Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi w ramach kampanii społecznej „Krewniacy”. Oznacza to, że niemal każdego dnia w kraju prowadzona była zbiórka krwi KREWNIAKÓW!

Fundacja obejmowała patronat na akcjami zbiórek krwi, nieodpłatnie przekazując materiały patronackie, takim organizatorom jak: kluby KrewniacyClub, instytucje państwowe i samorządowe, jednostki policji, straży pożarnej i wojska, parafie, ośrodki kultury, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, placówki edukacyjne, uczelnie wyższe, firmy komercyjne a także osobom prywatnym. Fundacja pomaga także w organizacji zbiórek krwi klubom PCK oraz oddziałom NZS organizującym Wampiriadę.

Średnio, podczas zbiórek krwi organizowanych pod patronatem EFHDK, krew oddaje 45 dawców. Podczas każdej zbiórki krwi średnio pozyskiwane jest ponad 20 litrów życiodajnego płynu. Na „Krewniaczych” zbiórkach krwi jedynie w roku obecnym pozyskano ok.3 200 l. krwi od ponad 7 tys. dawców za co serdecznie Im dziękujemy!

Co roku w okresie wakacji dramatycznie spada liczba Honorowych Dawców Krwi w Polsce. W efekcie tego zjawiska w szpitalach w całym kraju zaczyna brakować krwi, która na co dzień ratuje życie wielu ludzi w Polsce.

Każdego roku w tym okresie Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi intensyfikuje swoje działania organizując liczne zbiórki krwi na terenie całego kraju i prowadząc ogólnopolskie kampanie medialne. W miesiącu lipcu odbędzie się 14 zbiórek pod patronatem Fundacji.

Zachęcamy aktywnych  do organizacji  zbiórek krwi  (dokładne  informacje na ten temat znajdziecie tu) oraz do uczestnictwa w organizowanych już zbiorach Krewniaków.


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.