Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 20 lipca 2007r.

Dwa miliony na remont tarnowskiego szpitala im. E. Szczeklika oraz budynek RCKiK

Tarnowski szpital im. E. Szczeklika rozpoczyna remont głównego budynku, pawilonu I oraz budynku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa Krwiolecznictwa. Prace kosztować będą ponad 2 miliony złotych, 85 proc. tej kwoty stanowią środki otrzymane od państw EFTA, pozostałe to wkład gminy miasta Tarnowa.

Remont przeprowadzony zostanie w budynku głównym szpitala, pawilonie I oraz Budynku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zostanie w nich wymieniona stolarka okienna, ocieplone będą ściany i stropy oraz położona elewacja. W tym roku planowana jest wymiana łącznie 270 okien i ocieplenie 6,5 tys. m kw ścian.
Jak podkreśla dyrektor, remont tych budynków był już koniecznością. Wybudowane w pierwszej połowie XX wieku, nieocieplone, z brzydką elewacją i zniszczonymi oknami, wymagały odnowienia. Dyrekcja szpitala szukała możliwości finansowych od dłuższego czasu.

Szpital przygotował projekt remontu, który został wysoko oceniony przez specjalistów z Brukseli i dzięki temu placówka otrzymała dotację. „Projekt przygotowywany był od 2004 roku. Do tzw. norweskiego mechanizmu finansowego wniosek został złożony jeszcze w 2005 roku, około półtora roku czekaliśmy na decyzję. Zapadła ona do kwietniu tego roku, a prace rozpoczęliśmy w ubiegłym tygodniu” - mówi dyrektor szpitala Marcin Kuta.

Dwa tygodnie temu w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa rozpoczęto przygotowania do remontu właściwego obiektu. Wymieniono m.in. okna w piwnicach i wykonano izolacje przeciwwilgociową fundamentów. Dodatkowo 1 lipca rozpoczął się remont Oddziału (Chirurgii Urazowej i Ortopedii, który potrwa do końca tego miesiąca. Wymienione będzie in. in. oświetlenie, podłogi i poręcze. W okresie prac oddział będzie zamknięty dla pacjentów. Okna i izolacja termiczna ścian i stropów dadzą znaczące oszczędności w ponoszonych kosztach na ogrzewanie. Dla pacjentów oznacza to bardziej komfortowy pobyt w szpitalu. Dodatkowo również poprawi się estetyka kompleksu szpitalnego, położonego przecież w centrum miasta.

Dziennik Polski Tarnowski, 18.07.2007


Monitoring prasy zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW.


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.