Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 30 lipca 2007r.

Rozmowa z krewniakiem Andrzejem Supronem na czacie wp.pl

Przedstawiamy zapis spotkania na czacie wp.pl z Trenerem Andrzejem Supronem, który jest też członkiem Krewniacy Club. Spotkanie odbyło się 26 lipca br. w ramach prowadzonej obecnie kampanii Krewniaków "Moim bohaterem jest ..." . Andrzej Supron już od kilku lat wspiera działania fundacji, uczestnicząc w kolejnych kampaniach Krewniacy.


smok82: Zawodnik, trener czy sędzia - który zawód jest Panu najbliższy?

Andrzej_Supron: Aktualnie sędzia.
rej: Jak to się stało, że zainteresował się Pan akurat taką dyscypliną sportu? Co jest takiego fascynującego w zapasach?

Andrzej_Supron: Czysty przypadek. Na dzielnicy w której się wychowałem była uprawiana dziedzina sportu którą uprawiali moi koledzy i ja również się na to zapisałem. Zaletą tej dyscypliny, zwłaszcza w początkowej fazie, jest to że angażuje cały aparat ruchowy, który powoduje pewne zmiany patologiczne i to co najważniejsze wzmacnia psychicznie młodego człowieka, nie czuje się taki popychany a to jest bardzo ważne w rozwoju psychofizycznym każdego młodego człowieka. Dodatkowym plusem jest to że jest to dyscyplina która bardzo wszechstronnie przygotowuje do uprawiania innych dyscyplin sportu, w zależności jak filozofia kształtuje takiego człowieka.
~Justys-168: W jakim wieku Pan się zainteresował zapasami?

Andrzej_Supron: W bardzo młodym wieku na przełomie 12 i 13 roku życia, ale to jest dobry wiek do uprawiania sportu.
figabezmaku: Co Pan robi z tymi wszystkimi medalami? Wiesza Pan na ścianie, czy chowa dla potomnych?

Andrzej_Supron: Jestem w miarę rozrzutny ponieważ moje medale znajdują się w różnych miejscach jak: klub, różnego rodzaju miejsca spotkań, trochę u rodziny i u mnie w domu, ale o wszystkich pamiętam i bardzo sobie je cenię.

~cyber_dla_suczki19: Który Pana sukces uważa Pan za najbardziej cenny? I dlaczego właśnie ten?

Andrzej_Supron: Z reguły jest tak, że najbardziej ceni się te pierwsze i ostatnie osiągnięcia. Pierwsze dlatego, że jeszcze na mnie nie liczyli, a ostatnie bo już na mnie nie liczyli. Tak też jest i w moim przypadku.
smok82: Pracuje Pan jako trener zapasów, proszę mi powiedzieć, czy są w Polsce jakieś obiecujące, młode talenty? Wydaje mi się, że zapasy to nie jest w Polsce zbyt popularna dyscyplina, czy to ma wpływ na ilość (i jakość) zawodników? Jak Pan ocenia przyszłość zapasów w Polsce?

Andrzej_Supron: Popularność z reguły wiąże się z wynikami. Dodatkowym elementem popularności danej dyscypliny sportu jest łatwość jej zrozumienia. Mentalność każdego człowieka jest taka że jeżeli czegoś nie rozumnie to go nie interesuje, również łatwość uprawiania i koszt uprawiania jakieś dyscypliny powoduje powszechność tej dyscypliny sportu. Jeżeli do tego dołożymy wyniki to już mamy bardzo popularną dyscyplinę sportu. Zapasy aktualnie przechodzą regres jak i cały sport polski. Miejmy nadzieję że na aktualnych mistrzostwach Europy kadetów w zapasach, które właśnie rozgrywają się do końca tego tygodnia na warszawskim Torwarze (wstęp wolny). Pokażą się nowe gwiazdy mojej ukochanej dyscypliny sportu. Już dziś wieczorem nasze dziewczyny będą walczyły o medale, bo trzeba wiedzieć że zapasy również uprawiają dziewczyny.

~grzesiek: A w ogóle dużo osób w Polsce trenuje zapasy?? Są jakieś statystki czy coś takiego ??

Andrzej_Supron: Około 4 tyś. we wszystkich grupach wiekowych
~cyber_dla_suczki19: Zagrał Pan w 1 filmie i kilku serialach, ale raczej w rolach drugoplanowych. Czy zamierza Pan połączyć trenowanie zapasów z występowaniem w filmach? I czy czuje się Pan dobrze w roli aktora?

Andrzej_Supron: Łączyć tych dwóch ról nie zamierzam ponieważ zapasów już nie uprawiam, natomiast nie ukrywam że granie w filmach sprawia mi dużą frajdę i pozytywne opinie kolegów - aktorów bo tak ich mogę nazwać jak i reżyserów o mojej grze. Może kiedyś spowodują, że dostanę ważniejszą rolę.
~Kasia_1: Co skłoniło Pana do oddawania honorowo krwi? Od jak dawna bierze pan udział w akcjach charytatywnych?

roman61: Od jak dawna współpracuje Pan z krewniakami ?

Andrzej_Supron: Jeżeli chodzi o mój udział w akcjach charytatywnych zawsze brałem w nich udział i byłem im oddany ponieważ uważam, że ludziom trzeba pomagać, bo nie wszystkim się powiodło. Jeżeli chodzi o krewniaków jestem z nimi prawie od początku. Poczytuję to sobie jako zaszczyt że mogę poprzez krewniaków jak i osobiste oddawanie krwi pomóc innym ludziom którzy tego potrzebują.
jaaacek: Jak Panu się podoba kampania krewniaków? Brał Pan udział w nagraniu nowej reklamy?

Andrzej_Supron: Sama idea jest wspaniała. Brałem udział w różnych sesjach reklamowych, nie wiem dokładnie w których. Zawsze kiedy będzie trzeba chętnie będę wspierał kampanie krewniaków w każdej formie.

~Kasia_1: Co Pan sądzi o reklamowaniu takich akcji oddawania krwi w TV? Czy zwiększa się liczba honorowych krwiodawców?

Andrzej_Supron: Uważam że przeciwnie media są bardzo silnym motorem napędowym w propagowaniu i informowaniu o różnego rodzaju akcjach. Może bardziej bym jednak położył nacisk nie tylko samej pomocy ale również zalety dla naszego organizmu poprzez oddawanie własnej krwi.
~Kasia_1: Czy dzięki temu co Pan czyni czuje się Pan szczęśliwym i lepszym człowiekiem, czy świadomość że Pana krew krąży w żyłach innych pozwala Panu czerpać w pełni radość do życia?

Andrzej_Supron: Wydaje mi się że jest to oczywiste że świadomość pomagania innym dobra czyni mnie człowiekiem szczęśliwym ponieważ są pewne wartości których nie da się przeliczyć na żadne pieniądze.

Moderator: Czy na co dzień propaguje pan jakoś idee krwiodawstwa?

Andrzej_Supron: Skłamałbym gdybym powiedział, że na każdym kroku szukam możliwości propagowania oddawania krwi, natomiast jeżeli stworzy się taką sytuację szczerze jestem oddany tej wspaniałej jak już wcześniej wspomniałem idei oddawania krwi.

 

~Kasia_1: Wspomniał Pan o zaletach oddawania krwi, czy mógłby Pan nam przybliżyć te zalety? Jakie korzyści niesie za sobą oddawanie krwi dla krwiodawcy?

Andrzej_Supron: Najogólniej rzecz biorąc żeby nie zagłębiać się w czynniki medyczne organizmu, na miejsce oddanej krwi, tworzą się nowe krwinki, czyli jakby odświeża nasz układ krwionośny, najprościej mówiąc krew.

smok82: Co to jest Krewniacy Club i kto może do takiego klubu należeć? Czy to jeden klub w Polsce, czy jest więcej takich "regionalnych"?

krewniak: Na czym polega program Honorowe Krwinki?

Andrzej_Supron: Wszystkich zainteresowanych tą ideą zapraszam na stronę internetową krewniaków: www.krewniacy.pl Tam można uzyskać wszystkie niezbędne informacje jakie was interesują.
~Kasia_1: Jak Pan ocenia stopień naszego polskiego krwiodawstwa? Czy stacje do poboru krwi są zupełnie bezpieczne? Myślę że wielu młodych ludzi obawia się o różne zakażenia przy oddawaniu krwi, o swoje zdrowie, czy Pan jako honorowy krwiodawca czuje się bezpieczny?

Andrzej_Supron: Jak najbardziej poziom stacji krwiodawstwa aktualnie w Polsce jest bardzo wysoki, a co za tym idzie bardzo bezpieczny. Natomiast, znam to z doświadczenia swojego jak i moich przyjaciół, że nikt nie lubi kucia igłą, niektórzy jeszcze się boją :) ale tak naprawdę to tylko świadomość, bo bólu nie ma żadnego.
~Good_Charlotte: Co oznacza napis na Pana koszulce?

Andrzej_Supron: Jest to symbol całej akcji poprzez oznaczenie literami mojej grupy krwi, którą mogę ofiarować lub nie daj Bóg przyjąć.

 

~Lily: Czy często Pan spotyka innych honorowych krwiodawców? Są jakieś organizowane spotkania?

Andrzej_Supron: Nie często, ponieważ nie obracam się na co dzień w tym gronie ale zawsze na każde wezwanie jestem gotowy do pomocy.

~Kasia_1:
Andrzej_Supron: Dziękuję bardzo za tę opinię, ale zgadzam się że jestem człowiekiem pogodnym dzięki temu również szczęśliwym. Uważam że w życiu powiodło mi się dwa razy. Raz gdy zdobywałem w sporcie to co zdobyłem, a drugi raz że potrafiłem przejść do normalnego życia i na nowo się w nim realizować. Trudno podać jakąś idealną receptę na szczęśliwe życie. Uważam że pozytywne nastawienie do życia, z wiarą że ciężkie chwile można zamienić na lepsze i że wszystko dopóki żyjemy można zawsze poprawić. Moja domena życiowa jest taka że nie ma nic gorszego od śmierci bo dopóki żyję zawsze można tak jak wcześniej wspominałem coś poprawić, zrobić lepiej, przeprosić i żyć szczęśliwie. I jeszcze jedna ważna rada: dużo uśmiechu.

 

~Kasia_1: Czy prawdą jest, że Pana ulubioną techniką był rzut przez biodro, nazywany w świecie "rzutem Suprona"?

Andrzej_Supron: Nie ukrywam że sprawiło mi to ogromną satysfakcję, że ten element techniki czyli rzut przez biodro, który wykonywałem w sposób specyficzny dla siebie, a co najważniejsze skutecznie nazwano "biodrem Suprona" Dowiedziałem się, że są pewne szkoły które uczą się tego chwytu i sprawiło mi to satysfakcję.
~Kasia_1: Gdyby złowił Pan złotą rybkę to o co by ją pan poprosił? Czy Pana marzenia życiowe zostały już zrealizowane?

Andrzej_Supron: Na szczęście mam jeszcze sporo marzeń i gdybym taką rybkę złowił to z pewnością miałbym parę życzeń które uczyniłyby moje życie jeszcze piękniejsze.

 

Moderator: Dziękujemy za udział w czacie.

 

czat ww.pl, 26.07.2007


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.