Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 31 lipca 2006r.

Zbiórka krwi zorganizowana podczasd Przystanku Woodstock zakończona wielkim sukcesem

Podczas trwającego od piątku do soboty Festiwalu Przystanek Woodstock - największej plenerowej imprezie w Europie, zorganizowana przez PCK i RCKiK zbiórka krwi spotkała się z olbrzymim zainreresowaniem młodych ludzi.

XII Festwial Przystanek Woodstock w Kostrzyniu nad Ordą zakończony. W ciągu dwóch dni 130 tys. młodych, roztańczonych ludzi bawiło się na koncertach, warsytatach i spotkaniach. Podczas festiwalu wystąpiło ponad 60 wykonawców. Grali muzykę od heavy metalu poprzez rock po reggae. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywały się zajęcia z jogi, garncarstwa i spotkania z ciekawymi ludźmi m.in. z Moniką Olejnik, Januszem Głowackim czy Kazimierą Szczuką.

Przystanek Woodstock to różna muzyka, zabawa, niezwykła atmosfera, ale nie tylko. 756 uczestników Przystanku oddało swoją krew w jednym z 5 przygotowanych mobilnych punktach krwiodawstwa. Chętnych było znacznie, znacznie więcej. Jak donosi internetwoy wortal WOŚP, dzięki zbiórce krwi podczas festiwalu udało się pozyskać 340 litrów krwi!

Przygotowana przez PCK i RCKik akcja spotkała się z nieoczekiwanym zainteresowaniem. Obserwowaliśmy tłumy czekających cierpliwie w kolejkach do autokarów krwiodawstwa.

Młodzi honorowi dawcy zgodnie mówili, że oczywiśćie radość, muzyka, zabawa i trwające wakacje są ważne, ale pamiętają także o potrzebie pomocy innym.

artykuł na podstawie:
TVP3 - Kurier, 27.07.2006 / TVN 24 - Serwis informacyjny / www.wosp.org.plMonitoring mediów zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.