Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Czwartek 3 sierpnia 2006r.

Słupska krew ratuje życie

Według Joanty Fiołek kierownik stacji krwiodawstwa z Katowic - "Słupszczanie to najbardziej zdyscyplinowani krwiodawcy w kraju. To dzięki ich bezinteresownemu darowi ratujemy życie pacjentów na Śląsku".

"W wakacje na Śląsku krwi brakuje dramatycznie. Lekarze sprowadzają ją gównie od nas. W ostatnim czasie liczba krwiodawców wzrosła u nas czterokrotnie. To również dzięki akcjom w mediach. Pomagamy więc pacjentom z Katowic, Warszawyi Wrocławia" - cieszy się Ryszard Jaguś dyrektora słupskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Słupscy honorowi krwiodawcy reagują na pojawiające się w mediach apela o oddawaniau krwi. "Ciągle słyszę o braku krwi dla ofiar wypadków. Szczególnie ciężko jest teraz, w wakacje, kiedy tragicznych zda rzeń jest więcej, a krwiodawcy odpoczywają na urlopach. W takiej sytuacji muszę pomóc" - mówi Jacek Kowalski z Witnicy, który od 12 lat oddaje honorowo krew. Zrobił to też na przystanku Woodstock. Po raz pierwszy w autobusie katowickiej stacji krew oddała Ewelina Bochucińska. "Kilka lat temu mi ktoś uratował w ten sposób życie. Przeszłam transfuzję i byłam przekonana, że z tego powodu ja dawcą być nie mogę. Teraz lekarz uświadomił mi, że jeśli jestem zdrowa, a od mojej operacji minęło tak dużo czasu, mogę też komuś pomóc. To fantastyczne uczucie".

"Jesteśmy stale w kontakcie ze słupską stacją. To ze Słupska przywozimy najwięcej krwi do naszych szpitali. To słupscy krwiodawcy ratują życie naszym pacjentom" - mówi Jolanta Fiolek. "Na Śląsku krwiodawców jest dużo mniej, a teraz, kiedy
powyjeżdżali na wakacje sytuacją u nas jest bardzo trudna" - dodaje J. Fiołek. Słupska stacja działa bardzo prężnie. Jej zdaniem to zasługa m.in. policjantów, marynarzy i strażaków, którzy uczą się w Słupsku i okolicach i regularnie oddają krew.
Ale i zwykłych ludzi jest wśród krwiodadców coraz więcej. "W ostatnim czasie przychodzą bardzo często i ogromnie mnie to
cieszy. Dzięki nim możemy pomóc ludziom z Katowic, Warszawy i Wrocławia, gdzie często wysyłamy słupską krew" - przyznaje Ryszard Jaguś, dyrektor słupskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Głos Pomorza, 02.08.2006Monitoring mediów zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW


Komentuj Wszystkie komentarze
(3)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.