Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Fundacja

Niedziela 11 listopada 2007r.

Znani Krewniacy o Krewniakach

Oto co na temat Kampanii Społecznej Krewniacy mają do powiedzenia osoby znane, które również wspierają nasze działania i czynnie biorą udział w propagowaniu idei krwiodawstwa:Radosław Pazura
aktor


Działania Fundacji mają na celu uświadamianie ludziom jak cenny dar mogą ofiarować by ratować życie i zdrowie innych ludzi.


Borys Szyc
aktor


To największa kampania nt. Honorowego Krwiodawstwa, która bardzo zwraca uwagę. Dobrze, że krew jest koloru czerwonego, bo dzięki temu kampania jest jeszcze bardziej widoczna.

Krew jest potrzebna codziennie i codziennie ratuje czyjeś zdrowie i życie. Na szczęście dotychczas nigdy nie potrzebowałem krwi, ale gdyby kiedykolwiek zdarzył mi się jakiś wypadek, to chciałbym żeby znalazł się ktoś z moją grupą krwi, kto oddałby krew i w ten sposób mi pomógł. To musi być niezwykłe uczucie, kiedy ma się świadomość, że krew, czyli część mnie samego krąży w ciele innego człowieka i że w tak prosty sposób uratowałem czyjeś życie.

Nie, nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z Honorowym Krwiodawstwem i tym bardziej czuję się podekscytowany, bo to mój pierwszy raz, a jak wiadomo pierwszy raz smakuje najlepiej (śmiech).

Andrzej Nejman
aktor filmowy i serialowy


To wspaniała inicjatywa! Kiedy pomyślę, że codziennie w każdym człowieku na świecie powstają w sumie hektolitry tego życiodajnego płynu, a z drugiej strony słyszę nieustające apele o oddawanie krwi to jest to dla mnie sygnał, że ta kampania jest potrzebna.

Nie ma ludzi złych, tylko źle poinformowani. Moim zdaniem ludzie nie oddaja krwi, ponieważ nie wiedzą, że jest potrzebna, że codziennie ratuje się w ten sposób czyjeś zdrowie lub życie. Ta kampania uświadamia ludziom z jednej strony to jak bardzo krew jest potrzebna, a z drugiej, że jest to najprostsza i bezpieczna forma niesienia pomocy innym ludziom. Nie trzeba pieniędzy, wystarczy tylko oddać krew, która w naturalny sposób sama się regeneruje.

Nie wyobrażam sobie by ten autobus mógł nosić imię kogoś innego. Przecież Jan Paweł II spowodował, że jesteśmy innym narodem. To on nieustannie nakłaniał nas i wszystkich ludzi na świecie do czynienia dobra i wzajemnej pomocy. A czyż nie taki cel ma ten autobus? Ten autobus jeżdżąc po całym kraju będzie nieustannie zachęcał do oddania części siebie dla drugiego człowieka. Ludzie chcą pomagać innym zazwyczaj pod wpływem jakiegoś impulsu. Autobus będzie tym impulsem.

Kuba Wesołowski
aktor filmowy, prezenter telewizyjny i dziennikarz


Pierwsze skojarzenie to oczywiście rodzina. Idąc jednak dalej tym tropem członkowie rodziny darzą się wzajemną miłością i zawsze są gotowi do bezinteresownej pomocy. Ludzie, którzy oddają krew podobnie, dlatego teraz dla mnie słowo Krewniacy oznacza społeczność ludzi dobrej woli, którzy dzielą się z innymi tym, co najcenniejsze - swoją krwią.Małgorzata Lewińska
aktorka


Kampanię „Krewniacy” wspieram, ponieważ uważam, że więcej mogę zrobić dla innych ludzi angażując się w działania, których celem jest ratowanie życia i zdrowia innych ludzi niż samym graniem, czyli moim aktorstwem. Sądzę, że jest to jakaś misja, która jest wpisana w zawód aktora. Ale nawet gdybym nie była aktorką, gdyby moja twarz nie była rozpoznawalna na ulicy to też starałabym się wspierać takie akcje po prostu z potrzeby serca.

Bardzo podoba mi się w tej akcji to, że biorą w niej udział różne osoby medialne, ale stoją obok zwykłych ludzi, którymi my też przecież jesteśmy. Ja tez jestem zwykłą Małgosią, która po prostu wykonuje taki a nie inny zawód, ale w obliczu zagrożenia życia czy zdrowia potrzebuje takiej samej pomocy co inni.

„Krewniacy” w potocznym znaczeniu to osoby spokrewnione, najbliżsi członkowie jednej rodziny. Rodzice i ich dzieci , czyli krew z krwi. Uważam, że jeśli oddajemy krew, która krąży potem w żyłach innych ludzi to też stajemy się ich krewniakami. „Krewniacy” to dla mnie społeczność ludzi, którzy niosą bezinteresowna pomoc innym ludziom.

Małgorzata Wyszyńska
dziennikarka telewizyjna, prezenterka Wiadomości TVP


Kampania na rzecz Honorowego Krwiodawstwa to szczytny cel, który chcę wspierać m.in. dlatego, że ja też kiedyś mogę potrzebować krwi.… Dzięki tej inicjatywie nawet Ci którzy nie mogą z różnych powodów oddawać krwi mogą mieć swój wkład w promocję idei Honorowego Krwiodawstwa. Teraz postanowiłam, że będzie inaczej.
Piotr Zelt
polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy

To bardzo fajny pomysł chociażby dlatego, że ta akcja jest organizowana przez młodych ludzi, którzy reprezentują pokolenie JPII. Jan Paweł II zawsze był blisko młodzieży. Doskonale ją rozumiał i znał. Kampania Krewniacy skupia młodych, dynamicznych ludzi, którzy słuchają nauki papieża i chcą pomagać bliźnim. Uważam, że to naturalne, że autobus, który jest środkiem do osiągnięcia tych szczytnych celów nosi im. Jana Pawła II.

Jak widać Krewniacy to nie tylko członkowie jednej konkretnej rodziny. Ta kampania uświadamia nam, że jest coś co łączy wszystkich ludzi na świecie – krew. Pod tym względem różnimy się tylko grupą krwi. Gdy jednak ktoś znajduje się w potrzebie, gdy zagrożone jest jego życie lub zdrowie każdy z nas potrzebuje krwi i w każdym człowieku możemy znaleźć kogoś bliskiego. Krewniacy to dla mnie wielka wspaniała społeczność ludzi dobrej woli.

Michał Milowicz
polski piosenkarz, aktor teatralno-musicalowy i filmowy

To jedna z najważniejszych Kampanii bo, dzięki niej ratuje się ludzkie życie. Fakt, że wspieram te działania napawa mnie wewnętrzną radością. Mam nadzieję, że wszyscy będziemy trwali w tym przedsięwzięciu, a ja na pewno dam z siebie wszystko.

Sama nazwa kojarzy mi się oczywiście z rodziną, ale jest to bardzo oczywiste i proste skojarzenie. Jeśli odbiera się tę nazwę przez pryzmat celu działalności Fundacji, to Krewniacy są dla mnie rodziną ale wszystkich ludzi na świecie, którzy oddając krew przekazują ją innym by ratować ich życie i zdrowie. Każdy kto oddaje krew ma prawo czuć się wyjątkowym człowiekiem ponieważ jego krew płynie w żyłach drugiego człowieka. To równie silne więzy jak te rodzinne. Jesteśmy świadkami powstawania wspaniałej społeczności Krewniaków, czyli ludzi dobrej woli, którzy na co dzień pomagają innym.
Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.