Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 21 września 2007r.

Życie Warszawy: Noszenie brelooka z grupą krwi może uratować Ci życie


W sieci salonów Empik już od dziś będzie można kupić specjalny brelok z informacją o swojej grupie krwi. W ten sposób fundacja Krewniacy chce zachęcić Polaków do oddawania krwi. Głównym celem akcji BrelOK jest promowanie Honorowego Krwiodawstwa.

„Krew to takie cudowne lekarstwo. Myślę, że to absolutnie genialne, że nie ponosząc żadnych kosztów, dzięki zupełnie bezbolesnemu małemu ukłuciu możemy uratować komuś życie” - mówi Olga Bończyk, jedna z gwiazd, które biorą udział w projekcie. Bończyk deklaruje, że sama regularnie oddaje krew. Oprócz Olgi Bończyk akcję fundacji wspierają znani aktorzy, muzycy, sportowcy i dziennikarze. Ludzie znani z pierwszych stron gazet w reklamówkach i wywiadach przekonują Polaków, że warto oddawać honorowo krew.

„Działania fundacji mają uświadomić ludziom, jak cenny dar mogą ofiarować, by ratować życie i zdrowie innych” - mówi aktor Radosław Pazura.

„Krew jest potrzebna codziennie i każdego dnia ratuje czyjeś zdrowie i życie” - tłumaczy Borys Szyć.

Z badań przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC dla fundacji wynika, że niewielu Polaków zna swoją grupę krwi. Projekt Krewniaków ma uświadomić ludziom, że taka wiedza może uratować im życie. Jeśli coś nam się stanie, np. ulegniemy wypadkowi i stracimy przytomność, brelok z oznaczoną naszą grupą krwi pomoże ekipie ratunkowej, a liczy się każda minuta. Dzięki znajomości własnej grupy krwi stajemy się bardziej otwarci na kwestię krwiodawstwa. Pieniądze ze sprzedaży breloków pozwolą na zakup specjalnego autobusu do pobierania krwi.

„Ponieważ zbieramy środki na autobus już trzy lata, postanowiliśmy ten proces przyspieszyć. Dlatego wprowadzamy na rynek wyjątkowy, pełen klasy brelOK Krewniaków. Jedyny taki na świecie” - tłumaczy Marcin Velinov, twórca kampanii Krewniacy.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie codziennie wysyła do warszawskich szpitali ok. 110 litrów krwi. Jest to ilość wystarczająca, ale często zdarza się, że brakuje krwi mniej popularnych grup. Tylko 15 proc. Polaków ma krew o ujemnym Rh. BrelOK kosztuje 4 zł 59 gr.

Życie Warszawy, 19.09.07


Monitoring prasy zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW.


Komentuj Wszystkie komentarze
(4)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.