Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Działalność fundacji

Środa 19 września 2007r.

Co to jest brelOK Krewniaków?

We wszystkich salonach EMPIK w Polsce można kupić brelOK Krewniaków. BrelOK z grupą krwi to część kampanii Krewniacy promującej Honorowe Krwiodawstwo w Polsce. Udział w niej wzięło aż 36 znanych polskich artystów - aktorów, muzyków, sportowców i dziennikarzy.

 
Olga Bończyk, Katarzyna Cichopek, Mariusz Czerkawski, Renata Dancewicz, Ewa Gawryluk, Andrzej Grabarczyk, Marcin Hakiel, Krzysztof Ibisz, Robert Korzeniowski, Roman Kosecki, Aida Kosjan, Marek Kościkiewicz, Iwona Kubicz, Jacek Laszczkowski, Małgorzata Lewińska, Olaf Lubaszenko, Laura Łącz, Patrycja Markowska, Michał Milowicz, Marcin Mroczek, Andrzej Nejman, Radosław Pazura, Anna Popek, Justyna Sieńczyłło, Marek Siudym, Tomasz Stockinger, Andrzej Supron, Piotr Szwedes, Borys Szyc, Grażyna Torbicka, Jakub Wesołowski, Agnieszka Włodarczyk, Dorota Wellman, Małgorzata Wyszyńska, Marcin Velinov oraz Piotr Zelt włączyli się do tegorocznej edycji kampanii społecznej Krewniacy. Część z artystów wspiera działania Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi po raz kolejny.


 
Dochód ze sprzedaży breloków wspiera zakup najnowocześniejszego w Polsce autobusu do poboru krwi im. Jana Pawła II.


„To największa kampania nt. Honorowego Krwiodawstwa, która bardzo zwraca uwagę. Dobrze, że krew jest koloru czerwonego, bo dzięki temu kampania jest jeszcze bardziej widoczna”
-
Borys Szyc

Biały symbol grupy krwi na czerwonym tle od początku jest motywem przewodnim Kampanii Krewniacy. W trakcie 10 lat działalności Fundacji, symbol ten stał się znakiem identyfikującym społeczność Krewniaków, która skupia ludzi dobrej woli. Ludzi, którzy oddając krew codziennie ratują czyjeś życie. Tych, którzy swoją działalnością i zaangażowaniem promują idee Honorowego Krwiodawstwa i dają innym przykład jak być dobrym człowiekiem. Krewniacy to społeczność, która poprzez głoszone ideały, zasady i działalność, udowadnia, że pokolenie JP2 nie jest tylko zjawiskiem medialnym.

„Działania Fundacji mają na celu uświadamianie ludziom jak cenny dar mogą ofiarować by ratować życie i zdrowie innych ludzi” - Radosław Pazura


Grupa krwi to symbol identyfikujący społeczność Krewniaków i pełni niezwykle ważną funkcję edukacyjną. Badania Millward Brown SMG/KRC wykazały, że niewielu Polaków zna swoją grupę krwi, a przecież jest to jedna z najważniejszych informacji o nas samych. Właśnie temu celowi służy BrelOK Krewniaków, choć jego znaczenie jest o wiele głębsze. BrelOK Krewniaków to wiele więcej niż przedmiot promocyjny. To świadome świadectwo niesionej pomocy drugiemu człowiekowi.

„Dzięki tej inicjatywie nawet Ci, którzy nie mogą z różnych powodów oddawać krwi, mogą mieć swój wkład w promocję idei Honorowego Krwiodawstwa” - Małgorzata Wyszyńska

Kupując brelok z grupą krwi stajesz się jednym z fundatorów zakupu najnowocześniejszego autobusu do poboru krwi, który nosić będzie im. Jana Pawła II. Stajesz się w ten sposób Krewniakiem. Nosząc brelok przy sobie codziennie promujesz idee Honorowego Krwiodawstwa i dajesz przykład innym, którzy dzięki Tobie mogą dołączyć do społeczności Krewniaków i powiększyć grono ludzi niosących dobro.

„Naszym celem jest by pierwszy zakupiony autobus im. Jana Pawła II oraz kolejne jakie chcemy ofiarować Polakom, stały się najbardziej rozpoznawalnymi wśród społeczeństwa dzięki mediom, imprezom masowym, znanym osobistościom, które uczestniczyć będą w akcjach zbiórek krwi. Poprzez bezpośrednie dotarcie do wielu ludzi, chcemy szerzyć szczytne idee Honorowego Krwiodawstwa wśród osób, które nie są jeszcze Honorowymi Dawcami Krwi, tworząc wielką rodzinę KREWNIAKÓW” - Marcin Velinov

Autobus będzie służył do poboru krwi, odwiedzając wszystkie miasta w Polsce, a w nich imprezy sportowe, kulturalne, centra miast, urzędy, instytucje itp. Krew pobierana w autobusie będzie nieodpłatnie przekazywana do działającego na danym terenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Autobus będzie wzorcową inicjatywą polskiego krwiolecznictwa, a zarazem symbolem Jana Pawła II, pielgrzymującego po całej Polsce.

Zakupiony autobus odbędzie podróż do Watykanu gdzie zostanie poświęcony przez Papieża, Benedykta XVI.


Nareszcie w sprzedaży jest ...
          
 
- najbardziej oczekiwany produkt na rynku

Nieprawdopodobny wynik badań MillwordBrown SMG/KRC wskazuje, że aż 73% społeczeństwa, czyli 3 z 4 Polaków chce go mieć. Dla wszystkich firm to marketingowe marzenie. Specjaliści z innych firm wydają fortuny, aby choćby trochę zbliżyć się do takiego nieosiągalnego wyniku. Czy polski pomysł rzeczywiście będzie zaadoptowany na innych rynkach? Wszystko zależy od sukcesu w naszym kraju.
Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi zamierza rozszerzyć swoją kampanię na rzecz Honorowego Krwiodawstwa w innych krajach, stosując wzorce wykorzystane w polskiej kampanii, m.in. zaangażowanie gwiazd kina, mediów, sportu i muzyki.


Pierwszym partnerem projektu brelOK Krewniaków jest Empik. Włączył się do akcji udostępniając sieć 95 salonów sprzedaży w 44 największych miastach Polski jednocześnie przekazując na akcję swój dochód ze sprzedaży breloków.

Do sprzedaży krewniaczych breloków włączyła się także ogólnolpolska sieć Baltona oraz lubelska sieć sprzedaży telefonów  Strefa GSM.

Brelok nie jest dokumentem stwierdzającym posiadaną grupę krwi. Produkt nie słuzy do zabawy dla dzieci.

 
Lista punktów w których można nabyć brelOK Krewniaków:
  1. Sieć punktów sprzedaży brelOK'a Krewniaków
  2. Internetowy sklep Krewniaków

 


RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.