Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Niedziela 30 września 2007r.

Zaproś krwiobus do firmy


Autobus do poboru krwi Radomskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ma już ustalone wyjazdy do końca października. Krew chcą oddawać uczniowie, studenci, wojskowi, a nawet urzędnicy skarbówki.

Szukamy różnych sposobów, aby pozyskiwać krew. Cieszy nas, kiedy jesteśmy zapraszani do szkół i instytucji. Mamy bardzo dużo wyjazdów, ale, niestety, nadal zgłasza się mało chętnych dawców - mówi Krystyna Michalska z RCKiK.
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego RCKiK rozpoczął akcję w szkołach i na uczelniach w naszym regionie. „To już tradycja, że kiedy młodzież wraca po wakacjach do szkół, zgłaszają się do nas dyrektorzy placówek z zaproszeniami. Młodzież bardzo chce włączać się w takie akcje. To niewątpliwie zasługa nauczycieli koordynatorów, z którymi od lat współpracujemy. To oni tłumaczą młodzieży ideę krwiodawstwa” - opowiada Michalska. We wrześniu krew oddali uczniowie Zespołów Szkół Ekonomicznych w Radomiu i Ponad gimnazjalnych w Pionkach. Dzisiaj ambulans można spotkać przed szkołą w Białobrzegach. W październiku odwiedzi radomskie: samochodówkę, Traugutta, Kochanowskiego i kilka szkół poza Radomiem.

„Raz w miesiącu akcję poboru krwi organizujemy w jednostce wojskowej w Radomiu. W ostatniej (w ubiegłą sobotę) krew oddało 129 osób, z czego 109 pierwszy raz. Zebraliśmy prawie 50 litrów. Bardzo nas to cieszy, że na żołnierzy możemy zawsze liczyć„ - dodaje Michalska. Regularnymi krwiodawcami są także strażacy. We wrześniu krwiobus odwiedził także urzędników z magistratu, a w piątek, 5 października, będzie w Pierwszym Urzędzie Skarbowym.

Aby zorganizować akcję honorowego oddawania krwi stacjonarnie, należy zapewnić trzy pomieszczenia: jedno małe (na gabinet lekarski) oraz dwa większe z dobrym oświetleniem i wentylacją z dostępem do gniazdek elektrycznych. Należy także pamiętać o stolikach i krzesłach. Krwiodawcy muszą mieć dostęp do toalety. W przypadku poboru krwi w ambulansie należy tylko zapewnić plac na zaparkowanie oraz dostęp do prądu.

Wszystkie osoby i instytucje zainteresowane zorganizowaniem akcji honorowego krwiodawstwa powinny kontaktować się z RCKiK pod nr. tel. O 48 34 00 525 . - Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie www. rckik.radom.

Gazeta Wyborcza Radom 26.09.07


Monitoring prasy zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW.


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.