Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 12 maja 2006r.

Krewniacy na warszawskim Ursynowie - władza samorządowa oddała krew

Zbiórka krwi w Ratuszu Dzielnicy Ursynów w Warszawie. Pracownicy Urzędu Dzielnicy Ursynów, studenci SGGW oraz mieszkańcy Ursynowa oddali swoją krew podczas zorganizowanej zbiórki krwi w ramach kampani KREWNIACY.

11 maja br. odbyła się wspólna akcja zbiórki krwi Burmistrza dzielnicy Ursynów, Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Pomocy Rodzinie dzielnicy Ursynów oraz Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi w budynku Urzędu Dzielnicy. Była to pierwsza z cyklicznych akcji, które systematycznie będą organizowane na Ursynowie. Poboru krwi dokonało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Wśród dawców był zastępca burmistrza dzielnicy Jan Dziubecki, który zjawił się w sali konferencyjnej urzędu punktualnie o godz. 10. „Będę teraz oddawał krew trzeci raz, ostatnio robiłem to w 2000 roku. Postanowiłem wrócić do tradycji” - opowiada wiceburmistrz. Wypełnił ankietę, przeszedł badania i po chwili już pobrano krew. Po półgodzinie było po wszystkim. „Trochę kręci mi się w głowie, ale zjem zaraz czekoladę i przejdzie” - powiedział Dziubecki. W kolejce stał także drugi zastępca burmistrza. Okazało się jednak, że krwi oddać nie mógł, bo niedawno przeszedł leczenie kanałowe zęba. To pierwsza taka akcja na Ursynowie, a ratusz już z radością zapowiada następne. Prócz urzędników różnych wydziałów urzędu dzielnicy, krew oddali mieszkańcy Ursynowa i oczywiście studenci, na których zawsze można liczyć. Wiele osób nie mogło oddać krwi ze względu na przyjmowane lekarstwa przeciw alergiczne, niedoboru wagi, przebytych chorób oraz innych przeciwwskazań.

Liczymy, że nawiązana współpraca z Urzędem Dzielnicy Ursynów będzie długa i owocna. „Cieszę się, że władze samorządowe dzielnicy Ursynów włączyły się do inicjatywy organizacji zbiórki krwi, szczególnie w chwili, gdy w Warszawie brakuje krwi. Mam nadzieję, że w ślad za przykładem Dzielnicy Ursynów pójdą pozostałe dzielnice Warszawy oraz wiele gmin w Polsce, w których brakuje krwi” - powiedział Marcin Boris Velinow, prezes Fundacji.

Wykorzystano fragment artykułu "Władza oddała krew" Rzeczpospolita (12.05.2006)Monitoring mediów zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.