Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Sobota 11 marca 2006r.

Inauguracja programu edukacyjnego HONOROWE KRWINKI w warszawskim Multikinie

Oficjalną prezentacją filmu „KREWNIACY.pl" zainaugurowaliśmy program edukacyjny HONOROWE KRWINKI, skierowany do młodzieży szkolnej, która nie może jeszcze oddawać krwi. Liczymy, że akcja nie tylko uświadomi młodym ludziom wartość krwi w ratowaniu życia, lecz również bezpośrednio przyczyni się do kształtowania polskiego systemu krwiodawstwa.

Premiera filmu odbyła się w piątek, 10 marca, w warszawskim Mulitikinie. Inaugurację prowadzili Iwona Kubicz i Marek Siudym, którzy wcześniej aktywnie zaangażowali się w działania Europejskej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi, biorąc m.in. udział w kampanii billboardowej promującej akcję KREWNIACY, czy występujący w filmie „KREWNIACY.pl”.

HONOROWE KRWINKI
to dla nas szczególny program, gdyż jego oddziaływania będzie miało charakter nie tylko krótkotrwały, jakim jest przekonanie osób dorosłych do oddawania krwi. Kontynuujemy kampanię, która na trwałe może zmienić nastawienie Polaków do Honorowego Krwiodawstwa, ponieważ jest skierowana do młodych ludzi. To na nich w przyszłości będzie spoczywała nie tylko odpowiedzialność, lecz również honor ratowania życia poprzez oddawanie krwi" - powiedział Marcin Boris Velinow prezes Fundacji.

40-minutowy film, zaprezentowany w jednej z sal Multitkina, obejrzało ponad 300 osób, w tym przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Kultury, Ratusza Miasta St. Warszawy, Episkopatu Polski, Polskiego Komitetu Olimpijskiego i wielu partnerów Fundacji. Wśród licznie zaproszony gości byli także aktorzy i artyści, którzy wspomogli swoim udziałem tegoroczną kampanię.
 
Płyta DVD z filmem „KREWNIACY.PL” trafi do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, komend Policji i jednostek Straży Pożarnej, drużyn ZHP, uczelni wyższych, automotoklubów i innych środowisk lokalnych. Film pokazuje potrzeby oraz zasady funkcjonowania systemu krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Podkreśla walory wychowawcze tej idei oraz znaczenie krwi dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. W filmie prezentowane są wypowiedzi osób, które żyją dzięki otrzymanej krwi oraz znanych osób, które pojawiły się na bilbordach kampanii. Mówią o powodach wsparcia kampanii oraz dlaczego warto być KREWNIAKIEM.

HONOROWA KRWINKA
jest programem informacyjno - edukacyjnym, który swoim zasięgiem obejmie obszar całej Polski ze szczególnym uwzględnieniem dużych ośrodków miejskich i akademickich, a skierowany będzie do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W ramach programu studenci będą propagowali ideę Honorowego Krwiodawstwa wśród uczniów, czyli młodszych kolegów (największym autorytetem dzieci są ich starsi koledzy).


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.