Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 30 sierpnia 2006r.

KREWNIACY na Pikniku Olimpijskim

3 września br. w Parku Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu oraz na  terenach wokół Centrum Olimpijskiego im. Jana Pawła II, odbył się VII Piknik Olimpijski - wielkie święto sportu i rekreacji. Organizator imprezy PKOL zaprosił KREWNIAKÓW do uczestnictwa w imprezie.

Piknik Olimpijski
, organizowany pod hasłem „Żyj Sportowo!”, to jedna z największych stołecznych imprez sportowo-rekreacyjnych, od juniora do seniora. To równocześnie niepowtarzalna okazja do spotkania ze znanymi polskimi sportowcami, medalistami, uczestnikami Igrzysk Olimpijskich, którzy zawsze wraz z popularnymi aktorami, dziennikarzami i politykami są aktywnymi animatorami sportowej zabawy i chętnie stają do rywalizacji w różnych konkurencjach na zasadzie „Zmierz się z mistrzem”, „Zmierz się z gwiazdą”.

Podobnie jak w dotychczasowych edycjach, Park Kępa Potocka zamieniła się w wesoły, kolorowy świat zabaw, gier i rozgrywek sportowych oraz spotkań z najlepszymi polskimi sportowcami. W proponowanych konkurencjach każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego- zajęcia fitness i coraz modniejszy Nordic Walking, mecze piłki nożnej, badmintona, wyścigi kolarskie.

Zorganizowano wiele atrakcji, między innymi lot balonem na uwięzi,  udział w wyścigach czterokołowców, sprawdzenia się w bilardzie, bocce, strzelectwie i łucznictwie, a także w regatach na ergometrach wioślarskich. Nie zabrakło też atrakcji artystycznych i… kulinarnych!

W Pikniku uczestniczyła ponad setka polskich medalistów olimpijskich, którzy byli gotowi do wspólnej sportowej zabawy. W tym roku przybyło ponad 100 polskich olimpijczyków m.in. Irena Szewińska, Renata Mauer - Różańska, Helena Pilejczykowa, Agnieszka Czopek, Otylia Jędrzejczak, Urszula Kielan, Kamila Skolimowska, Robert Korzeniowski, Zygmunt Smalcerz, Zbigniew Pietrzykowski, Leszek Drogosz, Józef Zapędzi, Jan Kowalczyk, Adam Sandurski, Andrzej Supron, Robert Sycz, Jan Szczepański, Jerzy Rybicki, Janusz Kierzkowski, Ryszard Szurkowski, Arkadiusz Skrzypaszek, Andrzej Szarmach czy Jan Tomaszewski.

Nasz przyjaciel Polski Komitet Olimpijski zaprosił KREWNIAKÓW do uczestnictwa w VII Pikniku Olimpijskim. Podczas Pikniku wolontariusze Fundacji, ubrani w czerwone koszulki z grupą krwi, którzy propagowali Honorowe Krwiodawstwo. Na stoisku KREWNIAKÓW można było otrzymać materiały informacyjne o HK czy porozmawiać z przedstawicielem Fundacji. Ogromnym powodzeniem cieszyły się gadżety KREWANIAKÓW: opaski na rękę dla dzeci i dorosłych oraz smycze do telefonów komórkowych, które były rozdawane na stoisku.

Prezes EFHDK jednocześnie Mistrz Aikido Marcin Boris Velinov Sensei wraz ze swoimi adeptami z Akademii „AIKIDO IQ” zaprezentował pokaz tej sztuki walki.

Organizatorzy:
Polski Komitet Olimpijski, Polska Fundacja Olimpijska, Urząd Miasta Stołecznego Warszawa oraz Urząd Gminy Warszawa-Żoliborz.

mapka Pikniku

Serdecznie dziękujemy Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za zapraszenie na imprezę i mamy nadzieję że spotkamy się ponownie na VIII Pikniku Olimpijskim.
Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.