Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 2 stycznia 2006r.

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi rozpoczęła najnowsze kampanie społeczne KREWNIACY

„KREW DAJE ŻYCIE” oraz „DAJ ŻYCIE PO ŻYCIU - nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi...” są najnowszymi kampaniami EFHDK. Pierwsza promuje Honorowe Krwiodawstwo, druga promuje Transplantacje.

Tegoroczna kampania społeczna KREWNIACY, na rzecz Honorowego Krwiodawstwa „KREW DAJE ŻYCIE”, oraz na rzecz Transplantacji „DAJ ŻYCIE PO ŻYCIU - nie zabieraj swoich narządów do nieba, tam wiedzą, że potrzebne są one tylko na ziemi...” realizowana będzie poprzez kampanię bilbordową przeprowadzoną w całym kraju, emisję spotów reklamowych w Telewizji Polskiej, w Polskim Radiu Pr. I i Polskim Radiu Bis, letnią kampanię internetową oraz udostępnienie nowego wortalu internetowego. W okresie letnim przeprowadzimy drugą już publiczną zbiórkę pieniędzy, dzięki której będziemy mogli zakupić ruchomą stację krwiodawstwa - autobusu do poboru krwi. Ponadto tegoroczne działania promocyjne Honorowego Krwiodawstwa wsparte są organizacją cyklu akcji poboru krwi w całej Polsce. Jednak najważniejszym elementem kampani jest szeroka prezentacja multimedialnej płyty DVD z filmem edukacyjnym o Honorowym Krwiodawstwie „KREWNIACY.pl” i materiałami edukacyjnymi nt. Krwiodawstwa oraz realizacja programu edukacyjnego HONOROWE KRWINKI w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Dzięki naszemu długoletniemu partnerowi, firmie STROËR, od końca 2005 r. na naszych ulicach pojawiło się 700 bilbordów „czerwonych” promujących Honorowe Krwiodawstwo oraz 300 bilbordów „niebieskich” promujących Transplantacje.

Na potrzeby kampani na rzecz promocji HK zaprosiliśmy wiele znanych osób - aktorów, ludzi telewizji, sportu i muzyki. Na bilbordzie znaleźli się m.in. Radosław Pazura, Marcin Velinov, Wojciech Asiński, Tomasz Kammel, Krzysztof Kolberger, Marek Kościkiewicz, Maciej Kozłowski, Małgorzata Lewińska, Patrycja Markowska, Andrzej Niemirski, Maciej Orłoś, Robert Rozmus, Marek Siudym, Karol Strasburger, Grzegorz Stróżniak, Andrzej Supron, Aleksandra Woźniak i wielu innych. Wszyscy oni ubrani są na czerwono, a każda osoba ma wypisaną swoją autentyczną grupę krwi. W kampanii promującej Transplantacje wzięły udział wyłącznie osoby po przeszczepie, żyjące dzięki Transplantacji. Zaproszeni goście w różnym wieku, przybyli z całej Polski. Zarówno na jednym jak i drugim plakacie widnieje 38 osób symbolizujących 38 mln Polaków.

Telewizja Polska, Polskie Radio Pr. I i Polskie Radio Bis w okresie letnim wyemitują spoty reklamowe, które zachęcać będą Polaków do wysłania sms-a. Dzięki zebranym funduszom zakupimy autobus do poboru krwi, który będzie nosić imię Jana Pawła II. W tym samym okresie przeprowadzona zostanie kampania internetowa.

Istotnym elementem tegorocznych działań jest prezentacja specjalnie przygotowanej multimedialnej płyty DVD z nagranym przez Fundacją 40 minutowym filmem pt. „KREWNIACY.pl”. oraz materiałami edukacyjnymi nt. Honorowego Krwiodawstwa. W sposób atrakcyjny i nowatorski dla odbiorcy film prezentuje temat związany z ideą Honorowego Krwiodawstwa. Poprzez wypowiedzi KREWNIAKÓW i przyjaciół EFHDK film ma charakter emocjonalny, nie tylko typowo edukacyjny. „KREWNIACY.pl” zostaną zaprezentowani w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, komendach Policji, jednostkach Straży Pożarnej, Parafiach, drużynach ZHP, na uczelniach wyższych, w różnych automotoklubach i innych środowiskach lokalnych w całej Polsce. Film dotrze do wielu milionów potencjalnych przyszłych krwiodawców. Do tego celu przygotowaliśmy ponad 40 000 egzemplarzy płyt DVD.

Kolejnym ważnym elementem jest program HONOROWE KRWINKI, przygotowywany wspólnie z organizacjami studenckimi AZS i Parlamentem Studentów RP, skierowany do dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz młodzieży licealnej. Akcja HONOROWE KRWINKI objąć ma swoim zasięgiem możliwie największą ilość placówek edukacyjnych w całym kraju i polegać ma m.in. na przekazywaniu wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie przez studentów ich młodszym kolegom.
 
Wspólnie z nowymi partnerami takimi jak: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Krajowe Duszpasterstwo HDK, Organizacje studenckie - Parlament Studentów RP i Akademicki Związek Sportowy oraz Harcerska Szkoła Ratownictwa ZHP, podjęliśmy współpracę w ramach, której w wielu miejscach całego kraju: komendach policji, jednostkach straży pożarnej, parafiach, uczelniach wyższych, harcówkach zostaną zorganizowane akcje poboru krwi. Ponadto zachęcamy do organizacji zbiórek krwi. Do tego celu przygotowaliśmy 5 różniących się plakatów, informujących o organizacji zbiórki krwi.

Na potrzeby nowych kampanii został uruchomiony nowy wortal internetowy www.krewniacy.pl, oraz strona internetowa www.transplantacje.org.


BilbordyKomentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.