Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 20 września 2006r.

KREWNIACY na Maratonie Warszawskim - zbiórka krwi, kwesta pieniędzy ...

W dniach 16-17 września br. KREWNIACY gościli na warszawskim święcie biegania - MARATONIE WARSZAWSKIM. W miasteczku Biegowym, które było usytuowane na Podzamczu tuż przy Rynku Nowego Miasta, sportowcy, aktorzy oraz wolontariusze kwestowali na rzecz zakupu autobusu do poboru krwi. uwieńczeniem akcji była niedzielna zbiórka krwi. Wynikiem akcji jest zebrane ponad 2,6 tys. zł oraz ponad 16 l. krwi.

Przez cały wrześniowy weekend trwania Festiwalu Biegowego dopisała fantastyczna pogoda, tworząc niezapomnianą atmosferę. Wielu warszawiaków przybyło by dopingować uczestników zmagań biegowych oraz by móc cieszyć się słoneczną aurą. Prócz emocji związanych z konkurencjami biegowymi, rodziny, które postanowiły przybyć do Miasteczka Biegowego mogły odwiedzić przygotowane przez szkoły podstawowe z Warszawy i regionu stoiska promujące kraje UE, uczestniczyć w zabawach sportowych, zbadać swój stan zdrowia oraz ... finansowo wspomóc akcję fundacji, zakupu autobusu do poboru krwi, otrzymać gadżety HK jak i oddać krew.

Aktorki - Jolanta Mrotek, Ewa Konstanciak, szablistki - Aleksandra Socha, Irena Więckowska, florecistka Monika Maciejewska i sportowcy - Andrzej Urbański i Grzegorz Skrzecz ze swoją rodziną, ubrani w czerwone koszulki z grupą krwi na piersiach, wraz z puszkami w dłoniach kwestowali zachęcając do wsparcia akcji zakupu autobusu do poboru krwi. Wspomagali ich sobowtóry: Chuck'a Norris'a i Cezarego Pazury. Kwestujący cieszyli się sporym zainteresowaniem zarówno przybyłych na imprezę warszawiaków jak i zawodników różnych konkurencji biegowych. Wspólnych zdjęć, ciepłych słów wsparcia nie było końca.


Wśród kwestujących było kilku forumowiczów ze strony Krewniaków, którzy pomogli nam nie tylko przy samej kweście, ale także przy pracach przygotowawczych do całej imprezy.

Osoby, które zasiliły puszki kwestujących otrzymały naklejkę HONOROWE KRWINKI, opaski na dłoń lub też smycze KREWNIAKÓW do telefonów komórkowych.

Kwesta odbywała się w Miasteczku Biegowym na Podzamczu, na Placu Krasińskiego oraz na Rynku Starego Miasta. W ciągu dwóch dni kwesty zebrano łącznie 2614,84 zł. Za wszystkie datki darczyńcom dziękujemy serdecznie.

Ponadto przybyli na imprezę goście mogli odwiedzić stoisko KREWANIAKÓW, na którym można było otrzymać materiały informacyjne nt. HK, uzyskać odpowiedzi na pytania czy też wymyślić hasło, które promowałoby Honorowe Krwiodawstwo. Każda osoba, która wymyśliła hasło otrzymała smycz KREWNIAKÓW na telefon komórkowy. Akcja wymyślania haseł cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jej owocem jest uzyskanych 400 haseł, oto niektóre z nich:
      
    - "Oddaj krew - bądź wielki!"
    - "Uchyl serca dzrzwi, nie żałuj swej krwi"
    - "Chcesz żyć? Daj żyć innym"
    - "Krew to życie i miłość"
    - "Dar krwi - darem życia"
    - "Krew daje ci życie i dobre bycie"
    - "Nektar, ambrozja, krew"
    - "Nie poddawaj się, tylko krew oddawaj!"
    - "Krewniacy są cacy!"
    - "Krewniacy górą!"
    - "Krew jest przyjaciem"
    - "Krew jak woda życia Ci doda"
    - "Krew płynie przez człowieka jak długa rzeka"
    - "Raz, dwa, trzy krwiodawcą serca będziesz Ty!"
    - "Red for plus of plus!"
    - "I'll give you piece of myself"
    - "Give the life for free!"
    - "Energy in red"


Ostatniego dnia Festiwalu Biegowego, w niedzielę odbyła się zbiórka krwi. Autobus po poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zaparkował w ustronnym miejscu tuż przy namiotach miasteczka biegowego. Wolontariusze fundacji zachęcali przybyłych na miejsce do oddania krwi, wyjaśniali jak wygląda procedura oddania krwi, odpowiadali na pytania. Zainteresowanie było spore, niestety wielu chętnych nie miało przy sobie dokumentu tożsamości co uniemożliwiło im oddanie krwi. Każdy dawca który oddał krew, oraz Ci, którzy z różnych przyczyn zdrowotnych nie mogli oddać krwi, otrzymali gadżety KREWNIAKÓW. Z ponad 50-ciu osób, które wypełniły ankietę dawcy i przeszły badania lekarskie - 37 osób zakwalifikowano do poboru krwi. Dzięki nim zebrano 16,65 l bezcennego leku.

W sobotnie popołudnie prezes Fundacji, a zarazem Mistrz Aikido Marcin Velinov wraz ze swoimi adeptami z Akademii "AIKIDO IQ" zaprezentował pokaz tej sztuki walki, a także przeprowadził dla najmłodszych trening AIKIDO.KREWNIACY dziękują Fundacji "Maraton Warszawski" z zaproszenie do uczestnictwa w imprezie.

Wszystkim dawcom krwi uczestniczącym w akcji poboru krwi oraz kwestującym serdecznie dziękujemy !!!


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.