Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Niedziela 30 pażdziernika 2005r.

Sesja zdjęciowa do nowych Kampanii KREWNIAKÓW na 2006 r.

W sobotę 29 października 2005 r. odbyły się dwie sesje fotograficzne do nowych projektów Fundacji. Pierwsza sesja fotograficzna realizowana była na rzecz kampanii promocyjnej Honorowego Krwiodawstwa na 2006 r. "KREW DAJE ŻYCIE" , natomiast druga sesja przeprowadzona była na rzecz kampanii promocyjnej Transplantacji "DAJ ŻYCIE PO ŻYCIU".

Pomimo wczesnych godzin, w sobotni poranek do studia fotograficznego przybyło wielu znanych aktorów, ludzi telewizji, sportu i min. Radosław Pazura, Wojciech Asiński, Tomasz Kammel, Krzysztof Kolberger, Marek Kościkiewicz, Maciej Kozłowski, Małgorzata Lewińska, Patrycja Markowska, Andrzej Niemirski, Maciej Orłoś, Robert Rozmus, Marek Siudym, Karol Strasburger, Grzegorz Stróżniak, Andrzej Supron, Aleksandra Woźniak i wielu innych by wciąć udział w sesji fotograficznej do nowej kampani społecznej KREWNIAKÓW na rok 2006.

W przyjacielskiej i serdecznej atmosferze artyści, honorowi dawcy krwi oraz osoby, które żyją dzięki przetoczonej im krwi, odziani w koszulki z ich autentycznymi grupami krwi na piersiach „A Rh+”, „O Rh+”, „AB Rh-” itd. pozowali do zdjęć. W sesji udział wzięło 38 osób, które symbolizują 38 mln Polaków.

Zdjęcia z sesji zostaną wykorzystane do kampani bilbordowej. Dzięki firmie Stroër od stycznia 2006 r., 1000 bilbordów pojawi się w całym kraju. Ponadto zdjęcia posłużą do ilustracji plakatów, ulotek, kalendarzy naściennych i kalendarzyków na rok 2006.

Po zakończeniu realizacji zdjęć do "KREW DAJE ŻYCIE" na plan zdjęciowy w ramach Kampanii "DAJ ŻYCIE PO ŻYCIU" na rzecz Transplantologii, weszło 38 osób, które przeszły operacje transplantacyjne. Zaproszeni goście w różnym wieku, przybyli z całej Polski. Gościliśmy także reprezentanta Poloni w Kanadzie. Wszyscy oni symbolizowali także 38 mln Polaków.
Znamiennym jest fakt, iż jednemu z zaproszonych gości w trakcie wielu transfuzji krwi przetoczono 110 l. tego życiodajnego płynu!!!

Być KREWNIAKEM nie oznacza zawężanie chęci niesienia pomocy drugiemu poprzez oddanie tylko KRWI. Być KREWNIAKIEM oznacza otwartość na drugą osobę, nie ograniczanie się w niesieniu pomocy, w związku z tym, Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi łączy kampanie na rzecz Honorowego Krwiodawstwa i Transplantologii.

Podczas trwania obydwu sesji, trwały nagrania filmowe, które zostaną wykorzystane do realizowanego obecnie filmu edukacyjnego pt. "KREWNIACY.pl". Oczywiście film poświęcony jest promowaniu Honorowego Krwiodawstwa. Wielu uczestników sesji mówiło o powodach wsparcia kampani oraz dlaczego warto być KREWNIAKIEM. Film realizowany jest w ramach programu edukacyjnego HONOROWE KRWINKI, adresowanego do najmłodszych, który już niedługo zostanie rozpoczęty (kolejne informacje już niedługo).

Zarówno jedna jak i druga sesja zdjęciowa cieszyła się sporym zainteresowaniem reprezentantów mediów, którzy licznie przybyli na plan zdjęciowy.

Wszystkim KREWNIAKOM uczestnikom sesji fotograficznej, którzy charytatywnie zechcieli wesprzeć swoją osobą nowe projekty Fundacji SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.