Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Wtorek 7 listopada 2006r.

My chcemy dawać, a oni nie chcą brać

Czasem nieporozumienia i niedomówienia natury administracyjnej, wpływają negatywnie na współpracę krwiodawców z punktami poboru krwi. Na szczęście są to sporadyczne przypadki.

„Poszedłem w poniedziałek honorowo oddać krew, była równo godzina 16. Jakież było moje zdziwienie, gdy zastałem drzwi na głucho zamknięte” - żali się czytelnik Echa Dnia. „Uprzejma pani poinformowała mnie, że zamknięte, bo kierownik tak kazał i nie przyjmą ode mnie krwi!” - opowiada kielczanin. „A co z tymi wszystkimi apelami i namowami do oddawania krwi, że brakuje, że mało, bo Polacy nie chcą oddawać? A tu się okazuje, że oni nie chcą brać, jak już my chcemy dawać! Po powrocie do domu raz jeszcze sprawdziłem na ich stronie w Internecie, gdzie jak byk jest napisane: :”Poniedziałki czynne do 16.30”.” Ręce opadają.

Chyba ktoś nie przewidział, że niektórzy jeszcze w tym kraju pracują, no i zapomniał poinformować panią zza szklanych drzwi o godzinach przyjęć. Gdy zadzwoniliśmy do szefa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, zapewnił nas, że krwi nadal brakuje, a krwiodawcy zawsze są na wagę złota. „Faktycznie, w poniedziałki czekaliśmy na dawców do godziny 16.30, ale tylko do końca września” - wyjaśnił nam dyrektor Jerzy Stalmasiński. „Z początkiem października ruszyliśmy w teren, żeby odrobić braki krwi, jakie zawsze notujemy w wakacje. To najgorszy czas dla wszystkich czekających na operacje i zabiegi, które wymagają transfuzji. Cieszę się, bo mamy bardzo dużo zamówień od szkół na organizowanie akcji pobierania krwi. Nieraz nawet trzy ekipy wyruszają w różne strony województwa. Dlatego nie mamy możliwości dalszego wydłużania czasu pracy w poniedziałki. Po prostu za mało mamy ludzi i sprzętu. Jeśli ktoś chce oddać krew po pracy, zapraszamy w środę, gdy czekamy na dawców w godzinach 7-16.30. W pozostałe dni przyjmujemy w
godzinach 7-13.30.”

Dyrektor przyznał, że na stronie internetowej centrum nie została zmieniona informacja o godzinach przyjęć obowiązujących do końca września. Obiecał, że zostanie to niezwłocznie skorygowane.

Echo Dnia - Kieleckie, 10 października 2006Monitoring mediów zapewnia INSTYTUT MONITOROWANIA MEDIÓW


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.