Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 22 listopada 2006r.

Częściowe wyniki tegorocznej zbiórki pieniędzy

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi na podstawie decyzji nr 65/2006 wydanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, prowadzi drugą już zbiórkę publiczną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej z przeznaczeniem na zakup ruchomej stacji krwiodawstwa - autobusu do poboru krwi im. Jana Pawła II.

Termin zbiórki: 23 czerwca 2006 r. - 30 stycznia 2007 r.

Formy prowadzonej zbiórki:
  • dobrowolne wpłaty na konto bankowe prowadzone przez Bank PKO S. A. XVI O / Warszawa o numerze
    51 1240 2135 1111 0010 0360 8925
    ,
  • wysyłanie wiadomości tekstowych typu sms na numer 72102 za pośrednictwem operatorów telefonii komórkowej, przy czym koszt przesłania jednej wiadomości wynosi 2,- zł plus VAT, z tym, że fundacja otrzymuje kwotę 2,- zł na cele zbiórki publicznej.

Od 11 lipca br. do 30 września br. Telewizja Publiczna na trzech kanałach TVP1, TVP2, TVP3 emitowała telewizyjny spot reklamowy, w którym zapraszaliśmy Polaków do udziału w zbiórce pieniędzy na zakup autobusu do poboru krwi. Reklama także ilustrowała społeczeństwu, kwestię ogromnej ilości krwi niezbędnej do uratowania ludzkiego życia. Przedstawieni w spocie telewizyjnym Radosław Pazura oraz pięcioletnia dziewczynka, niosący w rękach odpowiednie ilości woreczków z krwią jakie odpowiadają ilości krwi, które uratowała im życie, mieli uświadomić rodakom jak wiele krwi może być potrzebne dla ratunku ludzkiego życia.

"Żeby przeżyć po wypadu, potrzebowałem aż 10 litrów krwi"
- mówi w spocie reklamowym Radosław Pazura

"Każdego roku w Polsce krew ratuje ludzkie życie nawet 2 miliony razy"
- dodaje Marcin Velinov

Kampania telewizyjna wsparta była kampanią internetową i realizowana była przez okres wakacji. Do kampanii internetowej przyłączyli się następujący partnerzy: Anet, Arbomedia, Gazeta.pl, ARC, Gemius, K2, Marketingprzykawie.pl, o2.pl, Stat.pl, wp.pl, którym serdecznie dziękujemy.

Do 30 września br., do czasu zakończenia emisji reklamy w TVP (tj. 30.09.2006 r.) zebraliśmy łącznie kwotę w wysokości: 891 114,00 PLN.

Serdecznie dziękujemy wszystkim KREWNIAKOM za wsparcie i udział w zbiórce. Zebrane środki to zdecydowanie przybliżają nas do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest zakup ruchomej stacji krwiodawstwa. Dziękujemy i wierzymy, że nadal będziecie wspierać nasze działania.

Dziękujemy serdecznie naszym patronowi medialnemu TVP dzięki któremu informacja o zbiórce dotarła do większej części społeczeństwa.

Dziękujemy serdecznie operatorom sieci komórkowych ERA, HEYAH, IDEA, PLUS, SAMI SWOI za tak wspaniałe włączenie się w działania Fundacji, uruchomienie serwisu SMS na cel zbiórki, oraz przekazanie całkowitego dochodu netto na cel zbiórki.

Przypominamy że w roku 2005 w terminie od 20 marca do 31 sierpnia w ramach prowadzonej pierwszej zbiórki publicznej zebrano 469 396,57 PLN.

Łącznie w dwóch zbiórkach pieniędzy, fundacja zebrała 1 360 510,57 PLN. Koszt jednego autobusu wyposażonego w specjalistyczny sprzęt do poboru krwi wynosi 2,3 mln PLN (specjalistyczne wyposażenie do poboru krwi, tj. 6-8 stanowisk do poboru krwi, agregaty, lodówki, narzędzia i materiały potrzebne do przechowywania pobranej krwi, gabinet lekarski).

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi serdecznie dziękuje wszystkim instytucjom i osobom prywatnym za dotychczasowe włączenie się do akcji KREWNIACY i pomoc w realizacji zbiórek.

KREWNIACY LICZYMY NA WASZE WSPARCIE!
Zbiórka pieniędzy nadal trwa!

Dzięki Waszej ofiarności uda się pozyskać brakującą kwotę i zakupić niezbędny autobus do poboru krwi.

Zachęcamy dokonywać dobrowolne wpłaty na konto
Bank PekaO S.A. nr 51-1240-2135-1111-0010-0360-8925

Zakupienie autobusu do poboru krwi niesie ze sobą ogólnospołeczną korzyść, pozwoli na skuteczną i bezpośrednią promocję Honorowego Krwiodawstwa (300 dni w roku), jak też na nieustanne uzupełnianie rezerw krwi dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego.

Autobus będzie służył do poboru krwi odwiedzając wszystkie miasta w Polsce, imprezy sportowe, kulturalne, centra miast, Urzędy i Instytucje, itp. Krew pobierana w autobusie będzie nieodpłatnie przekazywana do działającego na danym terenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Będzie wzorcowym autobusem polskiego systemu krwiodawstwa. Będzie żywym pomnikiem Jana Pawła II, pielgrzymującym po całej Polsce.

Pamiętajmy, że krew jest najpotężniejszym lekiem, jakim dysponuje współczesna medycyna, który ratuje zdrowie i życie ludzkie. W Polsce dokonuje się nawet 2 000 000 transfuzji rocznie.


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.