Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Wtorek 18 grudnia 2007r.

Z całego kraju płynie rzeka krwi dla Agaty Mróz

Jan Tomaszewski, Barbara Niemczyk, Małgorzata Niemczyk-Wolska, Zygfryd Kuchta... Wszyscy chcą pomóc chorej Agacie Mróz.

Małgorzata Niemczyk-Wolska nie tylko sama włączyła się w akcję zbierania krwi dla Agaty Mróz, ale także dziękowała innym, którzy zdecydowali się pomóc bytej reprezentance Polski w siatkówce.

Łódź jest drugim miastem - po Wrocławiu - które postanowiło się włączyć w akcję pomocy Agacie Mróz. Przypomnijmy, że była kadrowiczka od ośmiu lat cierpi na chorobę szpiku kostnego. Do tej pory choroba pozwalała pani Agacie trenować i grać na najwyższym poziomie. Od kilku miesięcy rozwinęła się do takiego stopnia, że zawodniczka musiała przerwać (a może nawet zakończyć ) karierę. - Najprawdopodobniej za kilka miesięcy zostanę poddana przeszczepowi szpiku kostnego - przyznaje Mróz. - Na razie muszę bardzo często poddawać się zabiegowi przetoczenia | krwi. Dlatego tak ważnym jest, | aby krew była zawsze dostępna w " szpitalu.

Była reprezentantka Polski ma bardzo rzadką grupę B Rh-. I właśnie jej brakuje zazwyczaj w szpitalach. „Dlatego jest tak ważnym, aby zebrać jak najwięcej i tej grupy” - przyznała Małgorzata Niemczyk-Wolska, która włączyła się w akcję prowadzoną w Łodzi. Zresztą, nie tylko Niemczyk-Wolska zdecydowała się pomóc. Do akcji przyłączyli się łódzcy olimpijczycy - Barbara Niemczyk, Jan Tomaszewski i Zygfryd Kuchta. O Agacie nie zapomnieli również mistrzowie Polski w rugby - zawodnicy Budowlanych Łódź. Organizatorzy liczą, że uda się zebrać jeszcze więcej krwi niż kilka tygodnie temu we Wrocławiu, gdzie ludzie oddali 16 litrów.

Siatkarce pomoże również... piłkarz - Waldemar Piątek. Chory na żółtaczkę bramkarz Lecha Poznań zadeklarował, że podzieli się pieniędzmi z Agatą Mróz. Piątek dzięki pomocy wielu ludzi (zorganizowano nawet dla niego mecz charytatywny) zebrał na leczenie 130 tys. zł. „To więcej niż potrzebuję” - zadeklarował bramkarz.

„Dlatego część oddam Agacie i jeszcze zostanie dla fundacji Prometeusz”, która pomaga chorym na żółtaczkę.

”Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w całą akcję” - dodała Mróz. „Z całego kraju płynie rzeka krwi. Jestem zbudowana odzewem na mój apel. Polacy są wspaniali. Nigdy się im nie odwdzięczę za to, co dla mnie teraz robią. Bardzo Was kocham!”

Sport, 17.12.2007


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.