Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 25 stycznia 2008r.

Agada Mróz - Walczę za nas dwie!

Chora na białaczkę siatkarka Agata Mróz-Olszewska jest w ciąży. Gdy okazało się, że „polskie złotko" jest w ciąży, lekarze doradzali jej aborcję. Ona jednak podjęła walkę o życie swoje i córki!

Rok temu dwukrotna złota medalistka Mistrzostw Europy w siatkówce grała w jednym z najsilniejszych klubów świata, hiszpańskiej Murcii. Już wtedy wiedziała, że musi przerwać na jakiś czas sportową karierę, bo intensywne treningi uniemożliwiała ciężka choroba (białaczka). Agata wierzyła jednak, że po leczeniu wróci szybko na boisko. Niestety w kwietniu ubiegłego roku musiała podjąć decyzję o rezygnacji ze sportu i rozpoczęła dramatyczną walkę o życie.

„Zaczęły się transfuzje krwi, męczące pobyty w szpitalu. Myślałam, że oprócz ślubu z Jackiem już nic miłego mnie nie spotka” - wyznaje Agata. „I nagle okazało się, że jestem w ciąży. To był dla mnie najpiękniejszy dzień”. Choć ciąża była spełnieniem marzeń świeżo upieczonych małżonków, radość ich nie trwała długo. Pojawił się strach, czy choroba Agaty nie jest zagrożeniem dla rozwijającego się w jej łonie płodu i czy zdoła donosić ciążę.

„Lekarze poinformowali mnie, że ciąża jest dla mnie wielkim niebezpieczeństwem i radzili ją usunąć. Przyznaję, że chwilami biłam się z myślami, ale przecież nie mogłabym tego zrobić. Nie mogłabym zabić mojego dziecka! Tym bardziej, że wiem, że moja córeczka najprawdopodobniej urodzi się zdrowa. Choroba szpiku nie jest bowiem chorobą genetyczną. Ja ją nabyłam i nie ma niebezpieczeństwa, że przeniosę na dziecko” - tłumaczy Agata.

Zaledwie cztery miesiące po ślubie Agata i Jacek Olszewscy dowiedzieli się, że będą rodzicami. Chora na raka krwi siatkarka jest w 22 tygodniu ciąży. Siatkarka fizycznie czuje się fatalnie, ale mimo to zażarcie walczy o życie swoje i nienarodzonego dziecka.

„Mam nieustanne zawroty głowy, organizm jest niedotleniony, poziom krwi spada
mi poniżej wyznaczonego, a każda, nawet najmniejsza rana grozi niebezpieczeństwem wykrwawienia się. Dlatego ostatnio rzadko ruszam się ze szpitalnego łóżka” - żali się polskie złotko.

„Pocieszam się jedynie myślą, że cesarskie cięcie, które w moim przypadku wchodzi w grę, możliwe jest już w 30 tygodniu ciąży. A od tego terminu dzieli mnie zaledwie 8 tygodni. Na razie wszystko idzie po mojej myśli. Brzuch rośnie, córcia rozwija się prawidłowo. O niczym innym teraz nie myślę, jak o jej zdrowiu” - dodaje. I dlatego znów apeluje o oddawanie krwi, która im obu ratuje życie: Życie to dar bezcenny, dziękuję za każdy dzień.

Twoje Imperium, 21.01.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(2)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.