Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Czwartek 31 stycznia 2008r.

Koalicja Na Rzecz Mediów Publicznych

Warszawa, 01.02.2008 roku

Apel Koalicji Na Rzecz Mediów Publicznych

Media publiczne stanowią wspólne dobro wszystkich Polaków. Umożliwiają największy i najbardziej masowy dostęp do kultury – filmu, teatru, muzyki. Polskie Radio SA i Telewizja Polska SA realizują najwięcej zadań edukacyjnych i oświatowych wśród wszystkich polskich mediów. Misja nadawców publicznych wypełniana jest także w programach przeznaczonych dla mniejszości narodowych, dla Polaków rozproszonych po świecie, różnorodnych grup społecznych i zawodowych.

Nowoczesne państwo polskie potrzebuje zarówno mediów komercyjnych, jak i mediów publicznych. Podobnie jak w większości innych krajów europejskich, rola mediów publicznych w Polsce wypełniana jest dzięki poparciu społeczeństwa, wyrażonym współudziałem obywateli w ich finansowaniu poprzez powszechny abonament. Ten model finansowania jest dominujący w Europie, bo najpełniej oddaje idee funkcjonowania nadawców publicznych – działających dla wspólnego dobra obywateli i wspólnie przez tych obywateli finansowanych. Jest to nie tylko rozwiązanie powszechnie stosowane Europie, ale także popierane przez większość, bo 67 proc. Polaków *. Abonament jest gwarantem i jednocześnie zobowiązaniem mediów publicznych, by w swojej misji kierowały się przede wszystkim dobrem społecznym.

Dlatego my, niżej podpisani, deklarujemy poparcie dla abonamentowego systemu finansowania mediów publicznych w Polsce. Umożliwi im to dalsze szerzenie oświaty, edukacji, kultury i postaw obywatelskich. Apelujemy do władz Rzeczpospolitej Polskiej, aby wspierały tę sprawdzoną w Polsce i innych nowoczesnych krajach, formę współfinansowania mediów publicznych przez ogół obywateli.
EUROPEJSKA FUNDACJA HONOROWEGO DAWCY KRWI
- kampania „Krewniacy”


Koalicja Na Rzecz Mediów Publicznych to zgromadzenie osób oraz instytucji, które rozumieją i popierają potrzebę utrzymania w Polsce systemu współfinansowania mediów publicznych poprzez obywateli za pomocą powszechnego abonamentu.

* wyniki badań MillwardBrown SMG/KRC - Sondaż CATI EXPRESS z dni 9-10/11/2007, N=1027, próba ogólnopolska, reprezentatywna 18+

Oficjalne pismo Fundacji


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.