Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 31 marca 2008r.

"Łańcuch Krewniaków" dotarł do Lublina

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie oraz Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie jako pierwsze na Lubelszczyźnie zgłosiły akces do akcji na rzecz promocji Transplantacji i Honorowego Krwiodawstwa.

Od wielu lat gorącym orędownikiem idei transplantologii jest Arcybiskup Lubelski Józef Życiński, który był gospodarzem konferencji prasowej inaugurującej akcję "Łańcuch Krewniaków" na Lubelszczyźnie. Arcybiskup podczas konferencji prasowej zachęcał wszystkich do oddawania narządów do przeszczepów oraz kilkakrotnie podkreślał, że czyn taki jest zgodny z nauką Kościoła.

Abp Józef Życiński podkreślił, że wiele osób nadal nie jest zorientowanych, jakie jest stanowisko Kościoła w kwestii przeszczepów i oddawania organów. "Po liście pasterskim, w którym prosiłem w czasie wakacji, by ofiarować organy na przeszczep, otrzymałem zwłaszcza z Chełmszczyzny listy, że to jest niezgodne z nauczaniem Jana Pawła II" – powiedział. Przypomniał, że w kwestii transplantacji nie ma różnic między katolicyzmem, luteranizmem i prawosławiem. "Jedyna znana mi grupa, która nie chce się zgodzić na przeszczepy, to świadkowie Jehowy, ale oni nie są chrześcijanami" - powiedział.

W konferencji prasowej, która odbyła się 27 marca w Kurii porócz Arcybiskupa Józefa Życińskiego udział wzieli: Lubelski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Gregorek, prof. Marek Żmigrodzki - Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji wraz z Prorektorem dr. Michałem Jarmułem. Przedstawicielem Fundacji Krewniacy oraz organizatorem konferencji był ks. Mirosław Ładniak, na codzień również kapelan Krewniaków.

"Organizacje, parafie, osoby prywatne, każdy może się włączyć. W ten sposób tworzymy Łańcuch Krewniaków, ludzi dobrej woli, którzy podpisując się mówią, że to popierają. W 2007 roku transplantacja w Polsce spadła o 40 procent, to wyraźny sygnał, ze musimy się włączyć" – mówił ks. Ładniak.

"Jeśli mamy cokolwiek komuś dać, zadbajmy o to, byśmy mieli mu co dać. Jest to także apel do młodzieży, by troszczyła się o swoje organy... - mówił rektor WSEI prof. Marek Żmigrodzki. Zaznaczył, że ma już partnera, któremu przekaże baner, by idea mogła się rozwijać.

Ks. Ładniak zauważył, że propagowanie oddawania organów nie jest kwestią religijną czy polityczną.  "To jest opcja ludzka, promocja człowieczeństwa. Jan Paweł II powiedział, że człowiek jest drogą Kościoła. Jeśli możemy w jakiś sposób wesprzeć człowieka, to myślę, że człowiek dobrej woli bez względu na poglądy polityczne, religijne, powinien się w to włączyć" – powiedział.Zapraszamy inne miasta Polski do włączenia się do akcji i utworzenie tytułowego "Łańcucha Krewniaków"

Zadania uczestnika kampanii:

• Przyjęcie bilbordu,
• Wyeksponowanie bilbordu na administrowanym terenie,
• Rozdysponowanie kart „Oświadczenia Woli”
• Wysłanie do Fundacji wypełnionego formularza uczestnictwa w kampanii wraz ze zdjęciami billboardu,
• Znalezienie kolejnego uczestnika kampanii,
• Przekazanie billboardu kolejnemu uczestnikowi kampanii,

Billboardy o wymiarach 1,6 x 4 m są wyprodukowane w specjalnej technice, pozwalającej na wielokrotną prezentację w różnych miejscach (na elewacjach budynków, stelażach, płotach etc.) Karty Oświadzcenia Woli zawierające formułę informującą o zgodzie właściciela na pobranie narządów w razie śmierci, jest rozprowadzana razem z billboardem.

Każdy uczestnik po przesłaniu formularza zgłoszeniowego otrzymuje Certyfikat uczestnictwa w akcji, a osoba ją reprezentująca i odpowiedzialna za realizację akcji - imienne podziękowanie.

Reprezentujesz firmę, instytucję państwową, samorządową lub inną przyłącz się do akcji i stwórz z nami "Łańcuch Krewniaków".  Wystarczywypełnoć i nadesłać do nas deklarację uczestnictwa.


Zapraszamy


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.