Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 14 kwietnia 2008r.

Atmosfera skandalu wokół byłego koordynatora toruńskiej Wampiriady

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Zarząd Krajowy tej studenckiej organizacji publicznie mówią o podejrzeniach wobec Łukasza Walkusza, sekretarza marszałka i radnego miasta Torunia w sprawie ministerialnych dotacji na studencką akcję krwiodawstwa „Wampiriada”.

Chodzi o to, że wbrew władzom NZS, jako przewodniczący NZS UMK w 2006 r., występował w roli krajowego koordynatora studenckiej akcji oddawania krwi przez studentów „Wampiriady” i pozyskiwał na ten cel dotacje, między innymi, ministerialne, ale się z nich nie rozliczył przed zarządem organizacji. Co gorsza, NZS podejrzewa, że pieniądze spożytkował inaczej niż deklarował wnioskując o nie.

„W tej sytuacji radny Walkusz powinien niezwłocznie zabrać się za oczyszczenie z wszelkich wątpliwości. Tym bardziej że sprawa „Wampiriady” ciągnie się za nim od zeszłego roku” - przypomina Krzysztof Makowski, toruński radny LiD. „Leży to w jego interesie. Radny powinien być niczym żona Cezara: bez cienia podejrzeń. Dokładne wyjaśnienia winien jest pan Walkusz przede wszystkim swoim wyborcom, tym, którzy na niego głosowali. Na pewno też studentom, którzy bezinteresownie angażowali się i angażują w honorowe krwiodawstwo”.

Waldemar Przybyszewski (PO), przewodniczący Rady Miasta Torunia, twierdzi, że na razie nie zna szczegółów sprawy. Nie miał czasu na prasówkę ani obejrzenie lokalnych wiadomości z Torunia (wczoraj sprawę NZS i Walkusza poruszyła większość miejscowych mediów). Obiecuje jednak, że nadrobi zaległości do poniedziałku.

„Radny ponosi konsekwencje, jeśli zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu. Jest także kodeks etyki radnego. Może zostać zwołana doraźna komisja, która postępowaniem rajcy w tym kontekście się zajmie” - wyjaśnia przewodniczący.
Marszalek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki nie chce komentować sprawy swojego sekretarza Łukasza Walkusza.
„Z medialnych doniesień na temat czwartkowej konferencji prasowej nowych władz NZS wynika, że najprawdopodobniej mamy do czynienia ze sporem wewnątrz tej organizacji” - przekazuje stanowisko marszałka Beata Krzemińska, jego rzeczniczka.

Sam Walkusz, jak już pisaliśmy, nabrał wody w usta. Na pytania „Nowości”, zadane zgodnie z życzeniem drogą mailową, jeszcze nie odpowiedział. Innym mediom też niewiele przekazał. „Jako człowiek poważny muszę odpowiedzieć w ten sposób - wszystkie te zarzuty są komicznie śmieszne i nieprawdziwe. Niestety, naruszają one moje dobre imię, wiec rozważam wystąpienie do sądu o naruszenie moich dóbr osobistych” - takie oświadczenie odczytał dziennikarzom „Gazety Pomorskiej”.

„Jeśli pan Walkusz powtarzające się pod jego adresem zarzuty NZS uznaje za nieprawdziwe, może wkroczyć na drogę sądową. Grunt, by je wreszcie wyjaśnił. Ostatecznie oceni go opinia publiczna” - mówi Krzysztof Makowski.

Nowości, 12.04.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.