Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 4 sierpnia 2008r.

Zabierz głos w sprawie relacji PCK i Krewniaków!

Drodzy Krewniacy,

Ponownie przybliżamy Wam sprawę relacji Polskiego Czerwonego Krzyża i Krewniaków, którą opisaliśmy na początku kwietnia. Zachęcamy Was do zapoznania się z otwartym listem PCK wystosowanym do naszej Fundacji oraz naszą odpowiedzią - zaproszeniem podjęcia wspólnych działań promujących  Honorowe Krwiodawstwo.

Prosimy Was o zabranie głosu w tej sprawie. Zależy nam na poznaniu Waszej opinii. Czy jesteście za tym by te dwie organizacje połączyły wysiłki w pracy na rzecz propagowania Honorowego Krwiodawstw oraz na rzecz Honorowych Dawców Krwi? Czy uważacie że kreatywność Krewniaków połączona z tradycją PCK może dobrze wpłynąć na Polskie Krwiodawstwo?

Zabierz głos w tej sprawie! Wypełnij komentarz do tego artykułu

Udostępniamy Wam publicznie nasza korespondecję, gdyż charakter pisma PCK wystosowanego do Krewniaków ma charakter listu otwartego (http://www.pck.org.pl/view.php?id_news=928).

    
Otwarty list PCK do EFHDK

Odpowiedź - zaproszenie EFHDK

 
 
              Zamieszczony artykuł na wortalu krewniacy.pl
   


Poniżej przedstawiamy Wasze dotychczasowe komentarze w tej sprawie.

17.04.2008 10:04:22
Lesiu Dzierżak

Mam nadzieję, że dojdzie w końcu do spotkania przedstawicieli obu tych organizacji i dojdzie do współpracy, albo chociaż do porozumienia. Nie wiem po co ta "wojna"... Obojgu chodzi o ratowanie życia, nie powinna występować żadna konkurencja - tych którzy potrzebują pomocy jest dużo za dużo, nie ma sensu o nich walczyć!

16.04.2008 14:04:22
Mirella Knot

Nie sadziłam, ze toczy sie az tak zajdla walka PCK z Krewniakami.
Nie wiem skad ta zawiść. Działaja na ten sam szczytny cel i kopanie sobie dołów...

15.04.2008 17:04:16
Bernard Skowroński
Ciekaw jestem czy PCK przyjmie zaproszenie Krewniaków. Czy PCK odpowiedziało już na Wasze pismo?

14.04.2008 10:04:30
Stanisław KAMELA
Ja również spotkałem się z wręcz identyczną reakcją PCK na zamieszczenie na stronie www.krewniacy.pl informacji odnośnie organizowanej przeze mnie akcji oddawania krwi. Przedstawiciel Zarządu Okręgowego PCK był wielce oburzony, iż powiadomiliśmy KREWNIAKÓW o akcji i nawet interweniowała u mojego zwierzchnika wojewódzkiego aby tą informację usunąć z wortalu krewniacy.pl.
Jest to dla mnie sytuacja całkiem niezrozumiała i do tej pory nie wiem jakie jest stanowisko i opinia PCK w tej sprawie.
Trochę dziwne, że PCK KONKURUJE z EFHDK.
Pozdrawiam MOOSE

08.04.2008 09:04:50
Lusia Z.
Jestem w trakcie organizacji akcji po patronatem Krewniaków i tu niezbyt miła niespodzianka: nie wiem jak i od kogo PCK wywiedziało się o zbiórce krwi i przybiegło czym prędzej zmyć mi głowę. niestety nie osobiście bo nie było mnie w tym czasie w pracy, ale inni się dowiedzieli się co nieco. Trafia mnie jak słyszę o takich przepychankach. walczymy o wspólne dobro, bezinteresownie i z nadzieją, że ktoś dostanie życie, a tu pretensje o nazwę! Mam nadzieję, że list wystosowany do PCK otworzy niektórym oczy na to o co naprawdę chodzi w tym wszystkim. Przecież nie jesteśmy społeczeństwem podzielonym na tych co mają krew od PCK i od Krewniaków.

07.04.2008 08:04:49
Katarzyna Mielcarek
Zgadzam się z wszystkimi przedmówcami,a szczególnie z P.Michałem Sawickim, odnośnie braku jakiegokolwiek wysiłku w promowanie krwiodawstwa. Przez PCK przemawia zazdrość i tyle !!! KREWNIACY ROBIĄ WSPANIAŁĄ ROBOTĘ i to nie tylko jeśli chodzi o krwiodawstwo,ale także Oświadczenia Woli i dlatego należy im się WIELKI SZACUN !!! Sama jestem honorowym dawcą krwi,od roku figuruję w Światowym Rejestrze Dawców Szpiku Kostnego i noszę zawsze przy sobie wypełnione oświadczenie woli i jeżeli chodzi o oddawani krwi i oświadczenie,to jest to wyłączna zasługa KREWNIAKÓW

07.04.2008 08:04:29
Maciej K
Jednak zbyt często podszywacie się pod PCK i nie mam tu akurat omawianej sprawy na myśli... Nieładnie.

07.04.2008 08:04:08
Jakub Zieliński
Jak najbardziej zgadzam się z p. Velinovem, może nareszcie ktoś w PCK podejmie współpracę z EFHDK, obie organizacje maja przecież wspólny cel jakim jest pozyskiwanie najcenniejszego leku na świecie-KRWI. Podpisuję się więc pod listem p. Velinova obiema rękami.

04.04.2008 16:04:47
jacek G
Zawsze oddaję krew z przekonania, że warto komuś pomóc bez warunku do jakiej organizacji należę. Umieszczanie informacji o akcjach zbiórek krwi są chwalebne. To jakieś absurdy, że ktoś ma o takie działani pretensje!

04.04.2008 16:04:35
Cezary Otremba
Podpisuję się obiema rękami pod listem Pana Velinova. Myślę że siła argumentów pozwoli na chwilę refleksji Pani Prezes PCK. Pozdrawiam i pozostaję z nadzieją że PCK połączy swe siły z Krewniakami dla wspólnego dobra i w imię wyższych celów.

04.04.2008 13:04:51
Czesław Karasiewicz
Bardzo grzeczna i logiczna odpowiedź, widać, że napisała ją osoba kierująca się zdrowym rozsądkiem. Dlatego podpisuję się także pod tym pismem.

04.04.2008 13:04:33
Michal Sawicki
Calym sercem popieram ide KREWNIAKOW, niestety PCK nie moze docenic tego ile oni robia dla Honorowego Krwiodawstwa w Polsce.Krewniacy to kampanie telewizyjne , plakaty i inne rzeczy a PCK jak promuje HK zadko albo w ogole ( kilka tranwajow w miastach wojewodzkich, czasem jakis spot)
W liscie jest napisane ze nazwa byla autorska. W Polskim prawie nie funkcjonuje takie coś chyba ze zostalo to zgloszone do odpowiedniego urzedu, o czym swiadczyl by fakt ze jest symbol czy znaczek. Zapraszam PCK to zapoznania sie z Prawem autorskim. Kiedys ktos mądry powiedzial : " ze lepiej budować niż burzyć" - może czas się nad tym się zastanowić


Komentuj Wszystkie komentarze
(35)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.