Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 23 kwietnia 2008r.

Agata Mróz wreszcie wyszła ze szpitala

Po pięciu miesiącach Agata Mróz-Olszewska wreszcie wyszła ze szpitala. Były spacery z mężem Jackiem i wizyta w studiu telewizyjnym. Dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce mogła też nacieszyć się swoją córeczką Lilianą. Dziewczynka przyszła na świat 4 kwietnia. Jest wcześniakiem i musi jeszcze pozostać w szpitalu. Za to jej mama wreszcie może pobyć na dworze.

„Na kilka dni wyszłam ze szpitala. To wspaniały prezent” - opowiada Agata. „Po 7 maja pojadę do wrocławskiej kliniki, gdzie około 20 maja będę miała przeszczep szpiku kostnego. Na razie cieszę się tym, że mogę pobyć w domu i że jestem przy córeczce. Mam nadzieję, że już niedługo wszyscy razem będziemy w naszym mieszkaniu”.

Cierpiąca na mielodysplazję szpiku kostnego (organizm nie produkuje czerwonych ciałek krwi) siatkarka jest radosna i pełna optymizmu. Jeszcze niedawno lekarze nie dawali jej szans na to, że zostanie mamą. Mówili, że może za kilkanaście lat będzie mogła zajść w ciążę. Parę dni przed zakwalifikowaniem Agaty do przeszczepu lekarze zasugerowali jej, że warto jednak zaryzykować.

„Zdarzył się cud i mamy wspaniałą córeczkę” - podkreśla mąż Agaty. „Zdajemy sobie sprawę, że po przeszczepie i chemioterapii możemy nie mieć więcej dzieci. Dlatego myślimy o adopcji, żeby Lilianka nie była sama. Jest tyle dzieci, które ktoś porzucił, czekających na szczęśliwy dom. I my chcemy go im dać.

Gdy Agata potrzebowała krwi, wiele osób jej pomogło.”Ojcem Liliany jest Jacek, ale ciążę pomógł mi donosić cały naród. Dlatego chcę się odwdzięczyć wszystkim. Będę kontynuować akcję zbierania krwi dla innych. Teraz jednak muszę dojść do siebie, by być w stu procentach zdrowa. Nie mogę złapać żadnej infekcji przed przeszczepem” - podkreśla mistrzyni Europy.

„Córka dodaje żonie sił. Teraz podbudowało ją to, że mogła choć na chwilę wyjść ze szpitala Musi tam wrócić na obserwację, ale odliczamy dni do przeszczepu. Agata chce już mieć to za sobą i szybko wrócić do domu” - dodaje Jacek Olszewski.

Fakt, 22.04.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.