Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Czwartek 8 maja 2008r.

Pospieszalski dołączył do Krewniaków!

"Przed Państwem Mateusz Pospieszalski - muzyczny szarlatan grający na wszystkich instrumentach świata - i jego EMPE 3". Mateusz od razu poprawia, że nie na wszystkich... Bo nie nauczył się wciąż grać np. na gitarze... Poczym, ze swym zespołem, gra to, co potrafi - czyli nie dla wszystkich... Nazywa się to "konkret jazz"... Free, jednak z wyraźnie zachowaną melodyką tematów, a niekiedy z domieszką folkowych zaśpiewów. Jazz słoneczny, wzruszający. Z rozpędem. Z zadumą.

Znany warszawski muzyk Mateusz Pospieszalski z Voo Voo zaangażował się w akcję „Krewniacy


„Zdarzyło się, że w rodzinie krew była bardzo potrzebna” - mówi artysta. „Sam nie oddałem krwi, ale teraz obiecałem sobie, że to zrobię”.

Płyta EMPE3 - nowy projekt Mateusza Pospieszalskiego - kompozytora, aranżera, producenta, muzyka zespołu Tie break, Voo Voo i wielu innych formacji. EMPE3 to klimaty jazzu, ze słyszalnym udziałem swobodnie traktowanego folku oraz poszukiwań awangardowych.

Na płycie EMPE3 towarzyszą Mateuszowi Pospieszalskiemu syn Marek (sax tenor, sax sopran, klarnet) oraz Marcin Pospieszalski (kontrabas, gitara bas), na perkusji Przemek Borowiecki (zespół 100nka, Graal), gościnnie Lisavieta Szmidt wokal romski.

EMPE3 - nazwa projektu bierze się oczywiście od popularnej, nowoczesnej formy cyfrowej kompresji dźwięku, ale jest jednocześnie inicjałami muzyków.

Nowoczesne podejście do jazzu i improwizacji sprawia, że muzyka której słuchamy zaskakuje swym zróżnicowaniem harmonicznym i rytmicznym. Zmienna stylistyka powoduje, ze możemy obcować z melodyjnymi tematami, energetycznymi numerami oraz folkowymi melodiami. Jest ciepło jazzowo, słonecznie folkowo.

EMPE3 Mateusza Pospieszalskiego jest pierwszą z serii płyt promujących kolejny etap kampanii „Krewniacy”. Wszyscy kupujący tę płytę wspierają zakup autobusu do poboru krwi im. Jana Pawła II oraz ideę honorowego krwiodawstwa i transplantacji.

Do najnowszej płyty artysty pt. EMPE3 dołączona jest karta I-C-E (In Case of Emergency), w nagłym wypadku - skrót informujący do kogo powinni zadzwonić ratownicy medyczni w razie nagłego wypadku. Więcej informacji nt. karty I-C-E znajduje się tu.

Lista utworów:
1. Taniec
2. Procesyja
3. Tagamat
4. Tylko
5. Finalny
6. Kana Me
7. Sen jawa
8. Cad
9. Tak niedaleko do Betlejem


Posłuchaj fragmentów z płyty EMPE3 

fragment FINALNY  TYLKO całość
       
KANA ME fragment TANIEC

Każdy, kto nabędzie ten album, dołoży swoją cegiełkę do kupna nowoczesnego autobusu do poboru krwi. Pojazd im. Jana Pawia II będzie użyczany wszystkim Regionalnym Centrom Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa działającym w Polsce. Autobus rocznie odwiedzi 300 imprez, podczas których ludzie będą mogli oddać krew.

Pobierz kartę I-C-E lub zakup z brelOKiem Krewniaków lub płytą EMPE3


Mateusz Pospieszalski Krewniakiem!

                 


Artykuł na podstwie Rzeczpospolita - Warszawa, 08.05.2008 oraz gery.pl 08.05.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.