Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 26 maja 2008r.

Dziękują za przeszczep i uratowanie życia

Dzięki dawcy z Kielc, od którego pobrano organy, udało się pomóc trzem osobom. 42-letniemu mężczyźnie z Nowej Iwonicznej wszczepiono wątrobę, która szybko podjęła swoje funkcje, a mężczyzna czuje się dobrze. Podobnie jest z pozostałymi biorcami, czyli 55-letnią kobietą z Puław oraz 45-letnim mężczyzną ze Zgierza, którym wszczepiono nerki.

Do dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Jana Gierady dotarł list od dr. hab. med. Andrzeja Chmury, kierownika Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Z listu dowiadujemy się, jaki jest stan pacjentów, ale znajdujemy też podziękowania dla dyrekcji szpitala oraz zespołu lekarzy, który doprowadził do pobrania narządów.

„W sytuacji nieustannego niedoboru narządów do przeszczepiania w Polsce inicjatywa Państwa zespołu jest niezwykle cenna. Dzięki Państwa zaangażowaniu i wrażliwości udało się nam wspólnie pomóc trzem ciężko chorym pacjentom. Szczególne podziękowania chcieliśmy przekazać dr. Igorowi Szydłowskiemu, koordynatorowi pobrania” - pisze dr Chmura.

Dr Igor Szydłowski jest koordynatorem ds. przeszczepiania narządów od lutego tego roku. Pobranie, do którego doszło 11 maja, było wyjątkowym wydarzeniem, bo w województwie świętokrzyskim ostatnio zdarzyło się to kilka lat temu. Dyrektor szpitala na Czarnowie podkreślał, że słowa uznania należą się rodzinie zmarłego 53 - latka z Kielc, która wyraziła zgodę na przeszczep.

„Śmierć bliskiej osoby to bardzo trudne chwile dla rodziny, a ta rodzina pomyślała też o innych, którym można pomóc i uratować życie” - mówi dr Gierada.

Gazeta Wyborcza - Kielce, 26.05.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.