Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 30 maja 2008r.

USA: Gangsterzy faworyzowani w kolejce po organy

Jeden ze szpitali w Los Angeles przeszczepił wątroby czterem japońskim gangsterom w czasie, kiedy kilkuset miejscowych pacjentów zmarło, nie doczekawszy się takiego przeszczepu - informuje "Los Angeles Times". Operacje w Centrum Medycznym Uniwersytetu Kalifornii (UCLA Medical Center) przeprowadził w latach 2000 - 2004 światowej sławy chirurg dr Ronald W. Basuttil - poinformował "Los Angeles Times" w wydaniu internetowym. W tym okresie w rejonie Los Angeles co roku umierało ponad 100 pacjentów oczekujących na przeszczep wątroby.

"Los Angeles Times" przyznaje, iż nic nie wskazuje, by uczelnia lub Basuttil wiedzieli, że pacjenci z Japonii mieli powiązania z tamtejszą mafią - yakuzą. Dziennik odnotowuje też, że w USA nie ma zakazu przeszczepiania organów cudzoziemcom oraz pacjentom z przestępczą przeszłością.

Najbardziej znanym z owych czterech Japończyków, którym dr Basuttil przeszczepił wątrobę jest Tadamasa Goto, szef gangu Goto- gumi. Miał on zakaz wjazdu do USA z powodu swej przestępczej działalności, ale w 2001 roku z pomocą FBI uzyskał wizę wjazdową w zamian za informacje o działalności japońskich gangów w Stanach. Ujawnił to dziennikowi "Los Angeles Times" Jim Stern, były szef wydziału FBI zajmującego się przestępczością azjatycką.

Gazeta dodaje, że FBI nie pomagała japońskiemu gangsterowi w samym załatwieniu przeszczepu. Stern jest przekonany, że Goto niewiele powiedział agentom FBI: "Nie sądzę, żeby dał im coś znaczącego. Przybył do Stanów, dostał wątrobę i śmiał się przez całą drogę powrotną". Po operacji gangsterowi ponownie zakazano wjazdu do USA. UCLA odmówiła komentarza na temat dostania się Japończyka na listę kandydatów do przeszczepu w ciągu dwóch miesięcy od przybycia do Stanów.

"Los Angeles Times" przyznaje, że nie udało się ustalić, ile zapłacono uczelni i Busuttilowi za przeszczepienie wątrób Japończykom.

onet.pl, 30.05.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.