Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 2 czerwca 2008r.

Krewniacy w Mieście Miłosierdzia

Głównym celem projektu Miasto Miłosierdzia jest prezentacja różnych form dobroczynności i filantropii, jakie mają miejsce w naszym społeczeństwie. W Warszawie na placu Teatralnym została stworzona przestrzeń, w której różnego rodzaju podmioty zaprezentowały swój dorobek, podzieliły się doświadczeniami. Plac zamienił się w autentyczne Miasto, w którym można było przejść się uliczkami, obejrzeć wystawę, film, posłuchać różnych form muzyki, posilić się, wziąć udział w warsztatach, grach i  zabawach.

Na stoiskach wzdłuż uliczek, w specjalnie przygotowanych namiotach, kilkadziesiąt różnego rodzaju instytucji, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych zaprezentowały swoje projekty, pokazując możliwości przyłączenia się do ich działań. Prezentacja miała formę interaktywną. Oprócz obejrzenia ulotek, folderów informacyjnych i materiałów edukacyjnych, można było zagrać w grę, wziąć udział w krótkich warsztatach, obejrzeć zdjęcia i filmy oraz porozmawiać z osobami, realizującymi ciekawe projekty społeczne. Miasto pełniło rolę integrującą i informacyjną.

Piękna sobotnia pogoda dopisała i sprawiła, że warszawiacy z chęcią przybyli na Plac Teatralny, na którym nie mogło zabraknąć... Krewniaków. Rozdawaliśmy karty "Oświadczenie Woli", ulotki, naklejki  zachęcaliśmy warszawiaków do działań wolontaryjnych i udziału w fundacyjnych programach KreaniacyClub i Zorganizuj Zbiórkę Krwi. Każdy mógł zdobyć odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu możliwości oddawania krwi.


Krewniacy z EFHDK w stoisku promocyjnym  fot. Krewniacy

Prócz prezentacji organizacji pozarządowych odtworzono homilię wygłoszoną przez Jana Pawła II na Placu Piłsudskiego w 1979 roku podczas pierwszej pielgrzymki Papieża do Polski oraz rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „W cieniu krzyża” -  upamiętniający wydarzenia na Placu Zwycięstwa/ Placu Piłsudskiego w Warszawie, związane z osobą Jana Pawła II. Wieczorem w Miasteczku zagościł zespół Voo Voo.

Galeria zdjęć z Miasta Miłosierdzia

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. projektu Miasto Miłosierdzia oraz jakie organizacja brały w nim udział, zapraszamy na stronę Centrum Myśli JP2 organizatora przedsięwzięcia.

Dozobaczenia za rok.


Komentuj Wszystkie komentarze
(5)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecają



Zamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nas



Podaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.