Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Wtorek 3 czerwca 2008r.

Rowerowa podróż życia promująca HK

Francuskie małżeństwo promuje akcje krwiodawstwa. Dwójka honorowych dawców krwi wyruszyła w rowerową eskapadę dookoła Europy. Podczas swej europejskiej podróży Monique i Bernard Rogeau promują zdrowy tryb życia i zachęcają do regularnego oddawania krwi.

Honorowym dawcą krwi można być do 65. roku życia. Francuskie małżeństwo, przechodząc na "honorową emeryturę'', postanowiło nadal wspierać akcje oddawania krwi - wyruszając w rowerową podróż życia. W ciągu 5 miesięcy odwiedzą 14 europejskich państw. W każdym z nich przyjrzą się działaniu punktów poboru krwi oraz wymienią się nabytymi doświadczeniami.

"Ludzie wspaniale reagują na naszą skromną akcję. To nam dodaje odwagi i zachęca do dalszej drogi" - mówi Monique. "To naprawdę cudowne uczucie, móc podróżować tak przez całą Europę i poznawać jej mieszkańców. Monique i Bernard Rogeau wyruszyli z akcją ze swojej miejscowości Gap w Alpach francuskich 3 maja. Jak dotąd przejechali przez Wiochy. Słowenię, Węgry, Słowację i dojechali do Krakowa.

Dziś ruszają w dalszą podróż. Przez Oświęcim, Częstochowę i Warszawę jadą na Litwę, a następnie zamierzają okrążyć Bałtyk. "Moniąue i Bernard są niesamowici, mimo swojego wieku chcą coś zrobić dla innych" - tłumaczy opiekująca się nimi w Krakowie Małgorzata Pilawa. "Planowali jechać również przez Rosję, ale nie udało im się dostać zgody tamtejszych władz".

Jak się okazuje, państwo Rogeau nie robią tego pierwszy raz. 15 lat temu przeprowadzili podobną akcję i objechali całą Francję dookoła, promując regularne oddawanie krwi. Teraz postanowili powtórzyć akcję i w dodatku rozszerzyć ją na całą Europę. Kto wie, może w przyszłości objadą cały świat, jak robi to obecnie inny francuski kolarz

 
Trasa rowerowa państwa Rogeau
 
Julien Leblay, również wspierający akcję krwiodawstwa. Ile osób udało im się namówić do oddania krwi Nie wiadomo. "Liczby nie są ważne" - tłumaczy Moniąue Rogeau. "Najważniejsze, aby krew oddawać regularnie".

Każdy, kto chciałby śledzić ich podróż, może czytać dziennik podróży na stronie internetowej: www.velocentpoursangeurope.com

Krewniacy trzymają kciuki za państwo Rogeau!

Dziennik Polski, 03.06.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(3)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.