Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 6 czerwca 2008r.

Rowerem przez Europę po krew! - zaproszenie warszawskich Krewniaków

W obliczu śmierci Agaty Mróz oraz najtrudniejszego okresu dla krwiodawstwa, okresu letniego ich inicjatywa jest godna podziwu!!!

Francuskie, emerytowane małżeństwo promuje akcje krwiodawstwa. Dwójka honorowych dawców krwi wyruszyła w rowerową eskapadę dookoła Europy. Podczas swej europejskiej podróży Monique i Bernard Rogeau promują zdrowy tryb życia i zachęcają do regularnego oddawania krwi.


Honorowym dawcą krwi można być do 65. roku życia. Francuskie małżeństwo, przechodząc na "honorową emeryturę'', postanowiło nadal wspierać akcje oddawania krwi - wyruszając w rowerową podróż życia. W ciągu 5 miesięcy odwiedzą 14 europejskich państw. W każdym z nich przyjrzą się działaniu punktów poboru krwi oraz wymienią się nabytymi doświadczeniami.

"Ludzie wspaniale reagują na naszą skromną akcję. To nam dodaje odwagi i zachęca do dalszej drogi" - mówi Monique. "To naprawdę cudowne uczucie, móc podróżować tak przez całą Europę i poznawać jej mieszkańców” - dodaje Bernard.
Monique i Bernard Rogeau wyruszyli z akcją ze swojej miejscowości Gap w Alpach francuskich 3 maja. Jak dotąd przejechali przez Włochy. Słowenię, Węgry, Słowację. Obecnie są już w Polsce i najbliższą sobotę tj. 07.06.2008 dojadą do Warszawy!

 
Krewniacy i Warszawa wita krewkich rowerzystów

Przywitanie francuskiego małżeństwa przewidziane jest

w sobotę 07.06.2008 o godz. 18.00

na Placu Zamkowym

(przy kolumnie Zygmunta)

w Warszawie

Z Warszawy wyruszą przez Litwę, Łotwę do Estonii, by następnie okrążyć Bałtyk. Monique i Bernard są niesamowici, mimo swojego wieku chcą coś zrobić dla innych" - tłumaczy opiekująca się nimi w Krakowie Małgorzata Pilawa.

Jak się okazuje, państwo Rogeau nie robią tego pierwszy raz. 15 lat temu przeprowadzili podobną akcję i objechali całą Francję dookoła, promując regularne oddawanie krwi. Teraz postanowili powtórzyć akcję i w dodatku rozszerzyć ją na całą Europę. Kto wie, może w przyszłości objadą cały świat, jak robi to obecnie inny francuski kolarz

Zapraszamy
Zespół EFHDK


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.