Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 9 czerwca 2008r.

Rowerem po krew przez Europę

W minioną sobotę gdy rozpoczynały się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej meczem Szwajcaria - Czechy, na Placu Zamkowym w Warszawie, Krewniacy przywitali niezwykłe francuskie małżeństwo, które jadąc rowerami przez całą Europę promuje Honorowe Krwiodawstwo.

63-letnia Monique i 65-letni Bernard Rogeau wyruszyli w swoją podróż życia 3 maja, pozostawiając w domu czwórkę dzieci i dziesięcioro wnucząt. Wyruszyli ze swojej rodzinnej miejscowości Gap położonej we Francuskich Alpach. To dzięki rowerowym przejażdżkom po trudnych terenach górskich byli gotowi no podjęcie ciekawego i wyczerpującego wyzwania - 25 tys. km przez 12 krajów w ciągu 6 m-cy. Wszystko to po to by promować ideę Honorowego Krwiodawstwa.

Jak dotąd przejechali przez Włochy, Słowenię, Węgry, Słowację i dojechali do Warszawy. W Polsce będą do 12 czerwca, następnie odwiedzą: Litwę, Łotwę, Estonię, Finlandię, Szwecję, Danię, Niemcy, Holandię, Belgię by w końcu dojechać do Francji. Koniec podróży planowany jest na koniec października.

Bernard z racji swojego wieku jest już emerytowanym Honorowym Dawcą Krwi, jednak postanowił nie kończyć przygody z krwiodawstwem. Razem z żoną również zapaloną rowerzystką postanowili promować krwiodawstwo na rowerach. Do europejskiej wprawy rowerowej przygotowywali się przez dwa lata. Początkowo jeżdżąc trasami Tour de France, by objechać w całości Francję.

Marzą "... by każdy obrót koła w ich rowerach oznaczał nowego dawcę krwi". Ich marzenie jest przesłaniem dla wszystkich państw, które już odwiedzili, bądź dopiero odwiedzą. Ich wyprawa odbywa się pod hasłem "Velo cent pour sang L'Europe" - Sto procent dla krwi".

W każdym z krajów spotykają się z ciepłym przyjęciem. Nie inaczej też było w Warszawie, gdzie w imieniu polskich dawców krwi, Krewniacy przywitali naszych francuskich przyjaciół.

"Cieszymy się, że mogliśmy okazać naszym francuskim przyjaciołom polską gościnność. Monique i Baernard są bardzo ciepłymi i otwartymi ludźmi. Ich determinacja oraz poświecenie dla idei Honorowego Krwiodawstwa jest godna naśladowania. Krewniacy trzymają kciuki za powodzenie wyprawy. Mam nadzieję, że ich wyprawa stanie się inspiracją dla młodych ludzi do oddawania krwi" - powiedział Marcin Velinov, prezes Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi.

Po niedzielnym zwiedzaniu Warszawy, krewcy rowerzyści wyruszyli w dalszą podróż.

"Pozdrawiamy Fundację "Krewniacy" za ciepłe przyjęcie" - Monique i Bernard Rogeau
 Monique i Bernard Rogeau fot. Krewniacy


 Monique i Bernard Rogeau fot. Krewniacy


Monique, Marcin Velinov i Bernard Rogeau fot. Krewniacy


Monique i Bernard Rogeau oraz zespół Krewniaków z EFHDK fot. Krewniacy


Monique i Bernard Rogeau oraz zespół Krewniaków z EFHDK fot. Krewniacy

 
 


Komentuj Wszystkie komentarze
(3)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.