Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 18 czerwca 2008r.

Pokonał Artura Boruca i rozpoczął nowe życie

Po transplantacji nerki piłkarzowi Chorwacji Ivanovi Klasniciowi nie dawano szans powrotu na boisko. Na boiskach w Austrii święci teraz triumfy.

Chyba żaden piłkarz na EURO nie byl tak szczęśliwy po zdobyciu bramki jak Ivan Klasnić. Gdy Chorwat strzelił gola Polakom, to przykląkł z radości i po prostu się popłakał. Miał prawo być wzruszony - jeszcze kilkanaście miesięcy temu po transplantacji nerki nie dawano mu szans na powrót do boiska, a teraz znów gra, i to jak!

"Czuję się, jakbym zaczynał nowe, drugie piłkarskie życie. Strzelenie gola jest dla mnie niczym piękny sen" - mówił po spotkaniu wzruszony Klasnić, który do niedawna przeżywał koszmar. Wszystko zaczęło się na początku 2007 roku. Piłkarz usłyszał wtedy diagnozę lekarską, która zabrzmiała jak wy rok: jest pan chory, potrzeba przeszczepić nerkę. 25 stycznia Ivan przeszedł zabieg. Dawcą była jego matka. Gdy wydawało się, że wszystko jest dobrze, gruchnęła straszna nowina: przeszczep się nie przyjął.

Dwa miesiące później Klasnić znowu został zoperowany (nerkę oddal mu ojciec). Tym razem obyło się bez komplikacji. "Niebawem wracam do zajęć powiedział tuż po wyjściu ze szpitala piłkarz. Lekarze pukali się w czoło, gdy słyszeli te słowa. "O zawodowej grze nie może być mowy" - mówili. Nie mieli racji. Już pól roku po zabiegu Ivan rozpoczął treningi! W listopadzie 2007 roku znów wystąpił w Bundeslidze. Grał nieźle, choć nie na miarę swych możliwości. O tym, jak spory ma potencjał, świadczy jego bilans w Werderze Brema - w 150 meczach strzelił 49 goli! W sezonie 2008/09 Klasnić raczej nie poprawi tego wyniku. Latem zamierza zmienić klub, prawdopodobnie odejdzie do Premier League. W Bremie jest niemile widziany, odkąd oskarżył lekarzy Werderu o to, że nie wykryli oni w odpowiednim czasie jego problemów z nerką. Ivan wytoczył im sprawę w sądzie.

Przegląd sportowy, 18.06.2008


Minitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.