Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Czwartek 10 lipca 2008r.

Docenić krwiodawców!

Podczas konferencji prasowej w Biurze Poselskim gnieźnieńskiego posła Tadeusza Tomaszewskiego przedstawiono interpelację w sprawie zaniechania przez Ministerstwo Zdrowia nadawania odznak dla honorowych dawców krwi. Interpelacja skierowana została do prezesa Rady Ministrów.

W czasie spotkania z dziennikarzami parlamentarzysta przedstawił dotychczasowe działania resortu zdrowia w tej kwestii. Przybliżył dziennikarzom, jak jego zdaniem honorowi krwiodawcy nie są doceniani za oddawanie najcenniejszego lek. "Najcenniejszym darem życia jest ludzka krew.... Nie tak dawno w grupa 50 honorowych dawców krwi z Gniezna przebywała w Sejmie. Tę wycieczkę wsparli wszyscy parlamentarzyści z powiatu gnieźnieńskiego. Podstawowym problemem, który zgłosili ci ludzie marszałkowi Sejmu RP Bronisławowi Komorowskiemu, było to, że państwo nie docenia ich zaangażowania i gotowości pomocy drugiemu człowiekowi. Zgodnie z ustawą o publicznej służbie krwi, zasłużonemu honorowemu krwiodawcy, który oddał co najmniej 20 litrów kwi, mogą być nadawane ordery i odznaczenia oraz odznaka Honorowy Dawca Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narody".

Koszt wydawania tej odznaki pokrywany jest z budżetu państwa. Ci ludzie są rozczarowani i zażenowani widząc, że państwo wydaje na obsługę władzy - "Najcenniejszym darem życia jest ludzka krew" - podkreślił poseł Tadeusz Tomaszewski wiele pieniędzy, a im się odpowiada, iż nie mogą dostać odznaki "Zasłużony dla Zdrowia Narodu", ponieważ brakuje na to pieniędzy - podkreślił parlamentarzysta. Dodał, że złożył już odpowiednią interpelację w tej sprawie do premiera.

Przemiany na Szlaku Piastowskim, 11.07.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.