Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 14 lipca 2008r.

Gang wycinaczy nerek - brednia roku!

Komenda Głowna Policji dementuje potworna plotkę. Nikt nie kradnie ludziom organów! Wypatroszone zwłoki porzucone w lesie, ciała pozbawione organów, które wykorzystane będą do przeszczepów. Te przerażające opowieści ogarnęły tego lata całą Polskę. Od morza po góry ludzie powtarzają sobie historię rodem z horrorów. Najgorsze jest to, że niektórzy w nie wierzą. "Gang wycinający ludziom nerki do przeszczepów to kompletna bzdura" - uspokaja policja.

Ofiarą mrożącej krew w żyłach plotki padła Zofia Nycz z Podkarpacia. Przed miesiącem na Podkarpaciu zaginął wracający z Warszawy do domu student Lesław. Wysiadł na dworcu w Sanoku. Wysłał do matki SMS-a, że za chwilę będzie w domu. A potem ślad po nim zaginął. Po kilku dniach od zaginięcia rodzinne strony młodzieńca obiegła koszmarna wiadomość. Ludzie w Zagórzu powtarzali sobie, że w pobliskim lesie odnaleziono zmasakrowane ciało. Ofiara miała wycięte organy, które miały posłużyć do przeszczepu.

"Kiedy usłyszałam tę wiadomość, przeżyłam szok. Mało co nie umarłam na serce. Zanim wyjaśniło się, że to kompletna bzdura, zjadłam garść tabletek na uspokojenie" - opowiada Zofia Nycz, matka zaginionego. Makabryczna plotka lotem błyskawicy rozniosła się po całej Polsce. Policja w każdym województwie musiała wyjaśniać anonimowe zgłoszenia o podejrzanych zdarzeniach. Wszystkie okazały się nieprawdziwe.

Policja radzi, by zachować zimną krew i nie dać się ponieść fali strachu. Nie ma tajemniczych lekarzy w karetkach, którzy uprowadzają maluchy, wycinają im narządy, a ciała wyrzucają w lesie" - uspokaja podinspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji. "Oczywiście każdy taki sygnał dokładnie sprawdzamy. Ale do tej pory wszysdde okazywały się nieprawdziwe. Pierwszy raz z tego typu historią spotkaliśmy się dwa lata temu. Zapewniam, że takie doniesienia należy traktować jako plotkę.

Fakt, 12.07.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.