Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 28 lipca 2008r.

Jedno z ogniw łańcucha Krewniaków dotarło do Częstochowy

Gmina Częstochowa przystąpiła do ogólnopolskiej akcji na rzecz promocji Honorowego Krwiodawstwa i Transplantologii w ramach kampanii społecznej "Krewniacy". Patronat nad akcją objął Prezydent Częstochowy.

Hasło przewodnie kampanii brzmi: Obdaruj sobą Innych". Jej głównym założeniem jest promocja w jednej kampanii społecznej dwóch problemów: transplantacji oraz Honorowego Krwiodawstwa. Dzięki temu, wykorzystuje się społeczną akceptację krwiodawstwa, dla zrozumienia i akceptacji społecznej transplantologii.

Po raz pierwszy w Polsce w kampanii społecznej czynny udział biorą setki polskich instytucji. Poprzez eksponowanie banerów instytucje te stworzą Łańcuch Krewniaków. Trzy banery zostały już rozwieszone na częstochowskich szpitalach. Wszyscy chętni są mile widziani. Każdy może pomóc uratować czyjeś życie łub przywrócić nadzieję na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Celem akcji jest także rozpowszechnienie kart Oświadczenie Woli. Każda osoba dorosła podpisująca kartę Oświadczenie Woli, wyrażając zgodę na pobranie po śmierci swoich tkanek i narządów do przeszczepienia daje dowód świadomej chęci ratowania życia i przywracania zdrowia chorym ludziom. Własnoręczne podpisanie karty Oświadczenie Woli ułatwia bliskim oraz lekarzom uszanowanie wyrażonej w ten sposób woli. Oświadczenie woli ma charakter jedynie informacyjny i nie trzeba go nigdzie zgłaszać ani rejestrować.

Krew jest potrzebna codziennie, w dużych ilościach, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego nie udało się wytworzyć syntetycznie. Ty też możesz pomóc! Krew jest niezbędna nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów, pozwala ratować życie i zdrowie.

na podstwie: Życie Częstochowskie, 21.07.2008 / Polska - Dziennik Zachodni, 24.07.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.