Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Wtorek 29 lipca 2008r.

W Mszanej szukają Krewniaków

Na wejściowej ścianie w Wiejskim Ośrodku Kultury i Rekreacji zawisł potężny baner promujący honorowe oddawanie krwi i narządów do transplantacji. Tym samym WOKiR przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Łańcuch Krewniaków.

"
Wielu bywalców naszego ośrodka nosi już w swoim portfelu Oświadczenie woli", które zawiera zgodę na przekazanie do transplantacji narządów i tkanek w przypadku nagłej śmierci. A przy okazji gminnych festynów organizujemy akcje krwiodawcze, by mieszkańcy też mogli włączyć się do pomocy" - mówi dyrektor Tomasz Miler.

Zdjęcie eksponowanego bilbordu w Mszanej, zamieszczone jest w galerii strony opisującej akcję www.transplantacje.pl

Baner Krewniaków będzie wisiał na budynku przy ulicy Mickiewicza do końca lipca. "Później, zgodnie z założeniami akcji, przekażemy go innej instytucji, która zechce go wywiesić" - dodaje Miler. Akcja Łańcuch Krewniaków jest częścią większej kampanii pod hasłem: "Obdaruj sobą innych" Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi. "Chcemy wykorzystać powszechną społeczną akceptację krwiodawstwa, by także transplantacje znalazły zrozumienie i akceptację. Po raz pierwszy w Polsce w kampanii społecznej czynny udział wezmą setki polskich instytucji. Poprzez eksponowanie billboardów instytucje te tworzą Łańcuch Krewniaków" - wyjaśnia Marcin Velinov, twórca kampanii.

W ogólnopolską akcję włączyły się także gwiazdy polskiego sportu (Przemysław Saleta, Sylwia Gruchała) i aktorzy, m.in. Cezary Pazura. Celem akcji jest także rozpowszechnienie kart Oświadczenie Woli. Każda osoba dorosła, podpisując kartę wyraża tym samym zgodę na pobranie po śmierci swoich tkanek i narządów do przeszczepienia.

Oprócz instytucji gminnych, w kampanię z 450 banerami włączyły się także ochotnicze straże pożarne, parafie, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe. Po upływie miesiąca każdy uczestnik zobowiązuje się znaleźć inną instytucję, która zgodzi się wywiesić billboard w nowym miejscu i po kolejnym miesiącu ekspozycji - przekazać kolejnej. Wraz z banerami są rozprowadzane karty Oświadczenie woli.

Dziennik Zachodni - Wodzisław Śląski, 25.07.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.