Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 4 sierpnia 2008r.

Inny Woodstock

To miał być inny Woodstock i byt. Przez trzy dni bawiło się świetnie 200 tysięcy ludzi. Zachwycił różnorodnością form. "Super koncert Vadera, świetny Kreatora. Arii operetkowych nie słuchałem, ale mi nie przeszkadzały" - opowiadał jeden z uczestników Festiwalu. Finaliści olimpiady na XIV Przystanku Woodstock do Pekinu już nie muszą jechać. Medale dostali wczoraj od Jurka Owsiaka. Na medal zasłużyło też ponad 1,4 tys. woodstockowiczów, którzy oddali krew.

Przez trzy dni na woodstockowym polu działo się wszystko, co tylko może się dziać. Od muzyki i koncertów, przez sportową olimpiadę, do rozmów przystankowiczów ze znanymi ludźmi. "Zbliżamy się do festiwalu marzeń" - oświadczył Jurek Owsiak. Co chce zrobić, by osiągnąć ideał? Nie zdradził, na razie.

Po raz trzeci na Przystanku Woodstock nie zawiedli dawcy krwi. W specjalnych ambulansach krew pobierały stacje z czterech miast: Warszawy, Krakowa, Katowic i Zielonej Góry. W ciągu trzech dni do wioski krwiodawstwa zgłosiło się ponad 1,4 tys. dawców. Dało to łącznie ok. 700 litrów krwi. "Podobny wynik mieliśmy przed rokiem. Bardzo się cieszymy. Najwięcej litrów zebrała Zielona Góra" - mówi Zbigniew Urbaniak, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, organizator zbiórki krwi na Przystanku Woodstock. "Wiele osób przyszło tu oddać krew pierwszy raz wżyciu. To niesamowite, jak Woodstock ich zainspirował. Mamy jednak jeszcze jedno marzenie. Żeby ci dawcy odwiedzili nas jeszcze raz w ciągu roku, zostali honorowymi dawcami" - mówi Stanisław Dyląg, szef stacji w Katowicach.

na podstwie: Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp., 4.08.2008 / Gazeta Lubuska, 4.08.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.