Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Sobota 9 sierpnia 2008r.

Krwiodawcy z Raciborza się budują

Do 2012 roku zakłady opieki zdrowotnej muszą spełnić odpowiednie standardy, by nadal móc świadczyć swoje usługi Podobnie jest z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Wielokrotnie już przebudowywana siedziba placówki nie wytrzyma kolejnego remontu, a i tak trudno by było spełnić wszystkie standardy. Dlatego zdecydowano o budowie nowego obiektu RCKiK.

Obecna siedziba przy ul. Sienkiewicza to willa z lat 30. minionego stulecia. RCKiK ulokowało się tu w roku 1980, wcześniej była tu stacja pogotowia ratunkowego.

"W ciągu tych prawie 30 lat zwiększył się zakres naszej działalności, obejmujący dziś niemal cały region. A miejsca mamy za mało i trudno będzie nam spełnić kolejne wymagania ministra zdrowia" - wyjaśnia Maria Wiecha, dyrektorka RCKiK.

Już za niecałe dwa lata, tuż obok dzisiejszej siedziby centrum, na terenie dawnej bazy transportowej rejonowego pogotowia ratunkowego, stanie nowoczesny budynek. Jego budowa ruszyła kilka miesięcy temu, gotowe już są fundamenty. Będzie to budynek czterokondygnacyjny o powierzchni użytkowej ponad 2,5 tys. m kw. - "Zdecydowanie polepszą się warunki naszej pracy. Teraz cała działalność medyczna, czyli pobieranie krwi i osocza, laboratoria, preparatyka oraz całe zaplecze administracyjno-gospodarcze zajmują powierzchnię niecałych 700 m kw." - cieszy się Maria Wiecha.

Budowa pochłonie około 19 mln zł. Pieniądze pochodzą z budżetu państwa i kasy RCKiK. Inwestycja wpisana została na listę wieloletnich zadań Ministerstwa Zdrowia. To gwarantuje nam środki w wysokości prawie 12 mln zł" - mówi szefowa placówki i dodaje, że to wspólne dzieło pracowników RCKiK, jak i dawców krwi. "Ujęcie naszej nowej siedziby w ministerialnych planach to efekt docenienia naszej codziennej pracy, gdyż jesteśmy jednym z najlepszych w Polsce centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa. U nas zawsze znajdzie się poszukiwana krew, bo też zawsze możemy liczyć na naszych dawców" - podkreśla Wiecha

Nowiny Rybnickie, 30.07.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.