Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Czwartek 11 września 2008r.

Osiemdziesięcioro troje dzieci z Gruzji na koloni w Lublinie

Na zaproszenie Prezydenta RP, z ośrodka dla uchodźców w Tbilisi, przyleciała do Polski grupa 83 dzieci z Gruzji. Dzieci w wieku od ośmiu do siedemnastu lat, pochodzą z miejscowości Gori i okolic, terenów najbardziej dotkniętych przez działania wojenne podczas ostatniego konfliktu rosyjsko-gruzińskiego. W Polsce mają zapomnieć o koszmarze, jaki przeżyły w swoim kraju.

Ich pobyt w Polsce zorganizował Komitet „Wolna Gruzja" z Lublina. Opieką nad dziećmi podjęło się pięć organizacji: Fundacja Młoda Demokracja, Stowarzyszenie Wspólne Korzenie, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie, Dom Rekolekcyjny na Podwalu w Lublinie, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Wschodnie Towarzystwo Podróżnicze oraz Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi - Krewniacy.

Dzieci zostały zakwaterowane w Lublinie, ale również mogły zwiedzić Nałęczów, Ustrzyki Dolne i Puławy. W Kazimierzu Dolnym zorganizowany jest dla dzieci w rejs po Wiśle.

 

Podczas całego pobytu w Polsce przewidziane były warsztaty plastyczne, taneczne, nauka udzielania pierwszej pomocy, ale też wizyta w kinie, na basenie i na kręglach.

W minioną niedzielę dla dzieci była celebrowana msza w Cerkwi Przemienienia Pańskiego przy ulicy Ruskiej w Lublinie. Po mszy Biskup Abel osobiście przywitał dzieci i pobłogosławił je.


Wczoraj wraz z dziećmi wyleciał do Gruzji z rządowego lotniska - Krewniak Wojciech Pokora, który odwiezie dzieci do ośrodka w Tbilisi, a także będzie Koordynatorem ze strony polskiej w rozliczaniu środków zebranych w Polsce.

Trzymamy kciuki za Wojtka i czekamy na pomyślny powrót.

Przebieg całej jego misji, będzie udokumentowany a zdjęcia będą w naszej galerii, ale o tym już niedługo.Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.