Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 15 września 2008r.

„motOKrewniacy” i „nadrogach.pl” - bezpiecznie do celu, czyli nowy portal, którego nie można pominąć

Polska Agencja Prasowa oraz Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi, pragnąc propagować bezpieczeństwo na polskich drogach, podjęły współpracę, w wyniku której 16 września 2008 zostanie uruchomiony portal www.nadrogach.pl.

 

Celem nadrzędnym jest uświadamianie użytkownikom ruchu publicznego zagrożeń płynących z nieprawidłowego zachowania się na drodze oraz promowanie właściwych postaw. Portal jest wynikiem współpracy trzech silnych partnerów. To jeden z tych przykładów, kiedy organizacje zamiast stawać wobec siebie jako konkurenci, stają się partnerami wykorzystującymi siłę tkwiącą w synergii. Do współtwórców - PAP i Fundacji znanej jako Krewniacy dołączyła jako partner merytoryczny Komenda Główna Policji.

Portal www.nadrogach.pl i www.moOKrewniacy.pl (dostępny także jako i www.nadrogach.pap.pl) to w efekcie skonsolidowany produkt, który obejmuje wszystkie najważniejsze kwestie mogące wpłynąć na zmniejszenie liczby wypadków na naszych drogach, takie jak: brawurowa jazda, problem pijanych kierowców, bezpieczeństwo dzieci jako uczestników ruchu, poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, pierwsza pomoc ofiarom wypadków etc. Oprócz waloru rzetelnej i wieloaspektowej informacji, portal umożliwia kontakt ze specjalistami i ekspertami, ułatwia wymianę doświadczeń pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego.

Ambicją wszystkich twórców portalu jest wpływanie na zmianę zachowań uczestników ruchu drogowego i promowanie mody na bezpieczeństwo, będącej częścią odpowiedzialnego, zdrowego i harmonijnego stylu życia. Nie zabrakło elementów zabawy – zapewniają to m.in. konkursy z nagrodami dla różnych grup odbiorców czy gry on-line i quizy.
Dzięki współpracy z firmami i organizacjami, którym bezpieczeństwo na polskich drogach nie jest obojętne, będziemy rozszerzać zakres działań i wykraczać poza wirtualną rzeczywistość, współtworząc eventy i akcje o charakterze edukacyjnym i społecznym.

Jeżdżącą wizytówką portalu będzie budowana przez Krewniaków najnowocześniejsza na świecie mobilna stacja krwiodawstwa - Autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II, dzięki któremu będziemy ratować ludzkie życie, aby w Polsce już nigdy nie zabrakło krwi.

Inauguracja nastąpi już jutro. Konferencja prasowa odbędzie się w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej, gościem honorowym będzie Komendant Główny Policji, gen. Andrzej Matejuk.

Portal na drogach nie tylko dla kierowców - pierwszy w pełni profesjonalny, specjalistyczny portal internetowy z dwiema domenami, dotyczący bezpieczeństwa na drogach oraz motoryzacji.

• Portal dedykowany wszystkim uczestnikom ruchu drogowego: pieszym, rowerzystom, kierowcom dwuśladów;
• W jednym miejscu wszystko związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, zasadami bezpiecznej jazdy, przepisami ruchu, zagrożeniami, prewencją, motoryzacyjne nowinki;
• Mapy umożliwiające zaplanowanie trasy, zawierające ostrzeżenia o utrudnieniach, informacje pogodowe;
• Quizy, konkursy, galerie, gry, czaty;
• Rzetelne informacje podawane w czasie rzeczywistym;
• Promowanie bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze jako elementu stylu życia, mody

Być KREWNIAKEM to nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Krewniacy to ludzie o dużym poczuciu odpowiedzialności społecznej i wiedzy, promują zdrowe życie, wrażliwość na drugiego człowieka, kulturę, dobroć, elegancję - styl życia z klasą! Zdobyte doświadczenia chcemy przenieść na polskie drogi i ulice. Chcemy kreować kierowców – Krewniaków, czyli motOKrewniaków! Wprowadzamy na drogi nową jakość: modę, styl i trend bycia świadomym, odpowiedzialnym, kulturalnym i przede wszystkim bezpiecznym kierowcą. motOKrewniacy to najwyższy poziom, wzór do naśladowania, dżentelmen „za kółkiem”!

Nowatorstwo projektu polega na tym, że unikamy pouczania i straszenia kierowców na rzecz nagradzania za kulturalne, pomocnicze i zgodne z przepisami zachowanie na drodze. motOKrewniacy są alternatywą dla piratów, idealną platformą do zmiany siebie, a co za tym idzie i innych. Nasze działania mają stworzyć modę na rozsądek za kierownicą, na kulturę, na bycie „OK”. Chcemy by kierowcy czuli się, że bycie gentelmanem na drodze sprawia wielką przyjemność, że to ich wybór, z którego są zadowoleni i dumni.

Do projektu przyłączają się gwiazdy współpracujące przy kampanii Krewniacy, które chcą włączyć się w promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego, jako elementu modnego stylu życia m.in.: Iwona Guzowska, Cezary Harasimowicz, Leszek Kuzaj, Małgorzata Lewińska, Laura Łącz, Michał Milowicz, Jolanta Mrotek, Maciej Orłoś, Radosław Pazura, Mateusz Pospieszalski, Marcin Prokop, Mariusz Pujszo, Robert Rozmus, Przemysław Saleta, Marek Siudym, Andrzej Supron, Piotr Szwedes, Marcin Velinov, Daria Widawska, Grażyna Wolszczak, Mirosław Zbrojewicz, Piotr Zelt, Joanna Zientarska, Włodzimierz Zientarski. Wspierają nas także posłowie VI Kadencji Sejmu, którzy ponad podziałami walczą o przyśpieszenie budowy autobusu i zwolnienie zakupu tego wyjątkowego pojazdu z podatku VAT oraz będę pracować nad poprawianiem polskiego ustawodawstwa w celu oprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Wokół portalu powstanie wiele projektów społecznych, m.in. - program telewizyjny relacjonujący zmagania gwiazd zdobywających uprawnienia do prowadzenia autobusów oraz venty, podczas których będziemy pobierać krew- ogólnopolski projekt edukacyjny i zwiększający bezpieczeństwo Polaków przekazania wszystkim Polakom Karty Krewniaka, łączącej kartę krwi i kartę bezpieczeństwa I-C-E.

Portal dostępny jest pod adresami: www.nadrogach.pl, www.motokrewniacy.pl, www.nadrogach.pap.pl, .

Partnerzy merytoryczni: Policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.