Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Poniedziałek 22 września 2008r.

„Zabierz się z nami, krewniakami” - sprostowanie artykułu

Plakaty zachęcające do oddawania krwi zawisły w tramwajach i autobusach. Najbardziej wytrwali krwiodawcy mogą liczyć na darmowe przejazdy.

To najnowsza akcja promocyjna kampanii Krewniacy. Na plakatach można przeczytać, że każda kobieta, która odda 15 i mężczyzna, który odda 18litrów krwi, będą mieć prawo do bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Za jednym razem można oddać 450 ml krwi. Kobieta co 12 tygodni, mężczyzna co 8. Aby więc dostać darmowy bilet, trzeba być krwiodawcą niezwykle wytrwałym.

Dlaczego trzeba oddać aż tyle krwi "To rada miasta o tym decyduje. Kieruje się zwykle względami finansowymi. W innych miastach liczba litrów oddanej krwi uprawniająca do darmowych przejazdów może być inna" - wyjaśnia Bartosz Pomykała, koordynator kampanii Krewniacy. I do daje: "Honorowi Dawcy pomagają bezinteresownie. Nie oddają krwi dla pieniędzy. Plakatową akcję informacyjną rozpoczęliśmy po to, żeby zwrócić uwagę na uprawnienia, jakie im przysługują".

Nie wiadomo, ile osób w Warszawie korzysta z darmowych przejazdów. "Honorowi krwiodawcy podróżują na podstawie odpowiedniego wpisu w legitymacji Honorowego Dawcy krwi. Nie wydajemy im specjalnych biletów, więc nie możemy podać liczby osób korzystających z tego uprawnienia" - informuje Igor Krajnow, rzecznik prasowy ZTM.

Gazeta Wyborcza - Warszawa, 22.09.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Sprostowanie EFHDK:

W dniu dzisiejszym na łamach „Gazety Wyborczej - Warszawa” opublikowano artykuł pt. „Zabierz się z nami Krewniakami”, w którym podano błędne informacje, a cytaty zamieszczone w artykule nie przeszły autoryzacji.

Akcję informacyjną w warszawskich autobusach i tramwajach o uprawnienieniach dla Honorowych Dawców Krwi po oddaniu określonej ilości krwi, przeprowadza Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. W rozmowie telefonicznej z dziennikarzem „Gazety Wyborczej”, nie podano informacji by to Fundacja Krewniacy ją realizowała, a jedynie ją skomentowano.

Trzymamy kciuki za jej powodzenie.

Bartosz Pomykała
Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.