Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 3 pażdziernika 2008r.

Krewniacy nie zawiedli w Ostrołęce

”Jesteśmy bardzo zadowoleni, myślę, że odnieśliśmy wielki sukces” - tak sobotnią akcję pt. „Kropla kiwi - ocean życia”, która odbyła się w Ostrołęce, podsumowała jej główna organizatorka, Katarzyna Wesołowska. Najważniejszy efekt tej akcji to 35,1 l. krwi, która trafiła do ostrołęckiego szpitala dzięki 78 dawcom. Akcja zorganizowana w ramach kampanii Krewniacy.

”Chętnych było tak wielu, że ambulans do pobierania krwi czekał dodatkową godzinę” - opowiada. „Mam nadzieję, że pozyskaliśmy nowych krwiodawców w Ostrołęce”.

„Na scenie nic już się nie działo, a ludzie przychodzili, i to całymi rodzinami. Znaczna część oddawała krew po raz pierwszy” - dodaje współorganizatorka, komendant hufca ZHP w Ostrołęce, Barbara Jarnutowska. „Pytałam niektórych, czy zdecydują się na powtórne oddanie krwi, odpowiadali, że tak”.

W ambulansie pobierana była krew przez pracowników ostrołęckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (zainteresowanie było tak duże, że zabrakło nawet specjalnych zestawów medycznych oraz czekolad dla krwiodawców, ale organizatorzy szybko uporali się z tym problemem), na scenie piosenki Jacka Kaczmarskiego wykonywali Adam Dobrzyński i Piotr Wójcik, straż pożarna przygotowała pokaz akcji ratowniczej, uczniowie Szkoły Promocji Zdrowia mierzyli ostrołęczanom ciśnienie, a harcerze z Klubu Ratowniczego pokazywali jak udzielać pierwszej pomocy i wykonywać resuscytację (przywrócenie funkcji oddychania i krążenia).

”Bardzo dobrze, że w naszym mieście organizowane są takie akcje” - powiedział nam Łukasz Siennicki, honorowy krwiodawca, uczestnik akcji krwiodawstwa. „Oddawanie krwi może pomóc w ratowaniu ludzkiego życia, nie każdy zdaje sobie sprawę, jak wielkie znaczenie ma taki bezinteresowny gest. Ja krew oddaję już od jakiegoś czasu i bardzo się cieszę, że w ten sposób mogę pomagać innym ludziom.

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi objęła patronat nad akcją „Kropla kiwi - ocean życia”, jednocześnie przekazując organizatorom materiały patronackie: plakaty, ulotki, naklejki, karty Oświadczenie Woli, gadżety z grupami krwi dla dawców i inne.

Tygodnik Ostrołęcki, 30.09.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.