Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Czwartek 9 pażdziernika 2008r.

Ma być bezpieczniej, czyli o portalu nadrogach.pl

„Promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym to ważny trend oraz element mody na zdrowy i odpowiedzialny tryb życia” - stwierdził na konferencji prasowej, otwierającej portal www.nadrogach.pl, prezes zarządu PAP Piotr Skwieciński.

Witrynę, skierowaną do wszystkich uczestników ruchu drogowego, uruchomiły wspólnie 16 września Polska Agencja Prasowa i Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi znana jako „Krewniacy”. Partnerem merytorycznym jest Komenda Główna Policji.

Głównym celem serwisu jest promowanie właściwych postaw, rozsądnego zachowania się na drogach, a także uświadamianie ludziom zagrożeń wynikających z niewłaściwych zachowań. Tego typu portal w Polsce jest bardzo potrzebny, chociażby dlatego, że wyprzedzamy inne kraje europejskie, jeśli chodzi o liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych - na 100 wypadków ginie 11 osób.

Portal zawiera dwie domeny - jedna zajmuje się bezpieczeństwem na drogach, druga - motoryzacją. Na stronach poruszane są problemy dotyczące skutków brawurowej jazdy, siadania za kierownicą po alkoholu, bezpieczeństwa dzieci jako uczestników ruchu, udzielania pierwszej pomocy. Portal zawiera informacje o korkach, mapy, porady ekspertów, a także forum, na którym kierowcy dzielą się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Wszystko informacje przekazywane są on-line.

Twórcy portalu zapowiadają, że będą organizować akcje o charakterze edukacyjnym i społecznym. Starają się jednak unikać pouczania i straszenia kierowców, za to nagradzają za kulturalne, pomocne i zgodne z przepisami zachowanie na drodze.

Wizytówką portalu będzie autobus im. Jana Pawła II wykorzystywany w roli mobilnej stacji krwiodawstwa.

Akcję wspierają motOKrewniacy, do których należą przedstawiciele świata kultury, sportu i mediów, współpracujący przy kampanii „Krewniacy”. W promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego, jako elementu modnego stylu życia, włączają się takie osoby, jak m.in.: Iwona Guzowska, Leszek Kuzaj, Michał Milowicz, Radosław Pazura, Przemysław Saleta, Marek Siudym, Andrzej Supron, Grażyna Wolszczak, Włodzimierz Zientarski.

W ramach Zespołu Poselskiego KrewniacyClub SEJM, akcję wspierają posłowie, którzy walczą o przyśpieszenie budowy autobusu i zwolnienie zakupu autobusu do poboru krwi z podatku VAT. Ponadto posłowie będą pracować nad poprawą polskiego ustawodawstwa. Ma ono zająć się bezpieczeństwem.

Wokół portalu powstanie wiele projektów społecznych, m.in. program telewizyjny relacjonujący zmagania gwiazd zdobywających uprawnienia do prowadzenia autobusów. Motorowe patrole „Krewniaków” będą nagradzały tych, którzy jeżdżą bezpiecznie. Będą też organizowane akcje pobierania krwi.

Polska Gazeta Transportowa, 08.10.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.