Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Piątek 17 pażdziernika 2008r.

Krewniacy w PKP CARGO S.A.

W Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi został zarejestrowany KrewniacyClub PKP CARGO S.A.. Projekt wspierający honorowe krwiodawstwo jest jednym z obszarów działań spółki PKP CARGO wpisujących się w ideę biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Projekt wspierający honorowe krwiodawstwo w spółce PKP CARGO pokazuje, jak dobre rezultaty może przynieść współpraca biznesu z wyspecjalizowaną organizacją non profit.

W Polsce, co roku oddaje honorowo krew pół miliona osób, a pięć milionów rodaków przynajmniej raz w życiu oddało krew. Choć liczby pokazują, że wielu z nas jest gotowych oddawać krew, to jednak wciąż mamy do czynienia z problemem niedoboru krwi. W Polsce żyje nawet 15 milionów osób, które potrzebowały krwi w chwili zagrożenia zdrowia i życia. Rocznie wykonuje się nawet 2 miliony transfuzji, co w praktyce oznacza, że potrzeby są znacznie większe niż posiadane zasoby.

Wśród osób, które regularnie oddają krew jest wielu kolejarzy, aktywnie działających w klubach HDK. PKP CARGO S.A. ma wieloletnią tradycję i duże doświadczenie w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa. Wolontarystyczna postawa i entuzjazm rzeszy krwiodawców w spółce były impulsem do powstania KrewniacyClub PKP CARGO S.A.. Projekt łączy energię i wiedzę członków klubów honorowych dawców krwi z siłą medialną kampanii społecznej Krewniacy. Jego celem jest zwiększenie efektów dotychczasowych działań klubów HDK. Kluby organizujące zbiórkę krwi pod patronatem Krewniaków otrzymują bezpłatny pakiet organizatora. W jego skład wchodzą: atrakcyjne plakaty informujące o organizacji zbiórki krwi, ulotki promujące honorowe krwiodawstwo, pismo do lokalnych mediów oraz gadżety dla krwiodawców. Koordynatorem współpracy między honorowymi krwiodawcami pracującymi w spółce a Europejską Fundacją Honorowego Dawcy Krwi jest właśnie nowo powstały KrewniacyClub PKP CARGO S.A.- „Mam nadzieję, że projekt KrewniacyClub PKP CARGO S.A. zaowocuje długofalową współpracą między Europejską Fundacją Honorowego Dawcy Krwi a naszą spółką. Jestem przekonany, że jej końcowym efektem będzie rozszerzenie idei honorowego krwiodawstwa, a w rezultacie zwiększenie ilości zebranej krwi i dostarczanie jej potrzebującym” - powiedział Zenon Kozendra, ambasador KrewniacyClub PKP CARGO i pełnomocnik zarządu ds. strategii personalnej.

24 września 2008 r. w centrali spółki PKP CARGO odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane przez KrewniacyClub PKP CARGO S.A. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi oraz Klubów HDK działających przy spółce. „Jesteśmy od tego, aby porwać ludzkie serca. Współpracujemy z każdym, kto robi coś dobrego” - podkreślił prezes europejskiej fundacji Marcin Velinov. Podczas spotkania przedstawiono propozycje współpracy i działań, których celem jest integracja środowiska honorowych krwiodawców i rozwój ruchu krwiodawstwa w PKP CARGO S.A..

Wdrożony projekt KrewniacyClub PKP CARGO S.A. umożliwi klubom honorowych dawców krwi skuteczniejszą realizację swoich celów statutowych. Dzięki Krewniakom organizacja zbiórki krwi w lokalnych klubach HDK może być łatwiejsza i przynieść większe od dotychczasowych efekty.

Kurier PKP, 12.10.2008


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.