Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 10 grudnia 2008r.

Nowe znaczenie akcji „Łańcuch Krewniaków”

Do akcji „Łańcuch Krewniaków” w listopadzie 2008 roku przystąpił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kochanowicach. Akcja, zainaugurowana w Sejmie RP, prowadzona poprzez eksponowanie billboardów oraz rozprowadzanie kart Oświadczeń Woli, których podpisanie oznacza wyrażenie zgody na pobranie po śmierci narządów.

W ramach akcji Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kochanowicach zaangażowano podopiecznych z dwóch działających przy Ośrodku świetlic środowiskowych. Dzieci wspólnie z opiekunami przygotowały informacje na temat Honorowego Krwiodawstwa i Transplantacji, które następnie przedstawiły rówieśnikom ze szkół podstawowych z terenu gminy, w formie rebusów, quizów i zgadywanek. Akcja cieszyła się wśród uczniów dużą popularnością,. Podczas spotkań dzieci zadawały wiele pytań o znaczenie hasła przewodniego „Łańcucha Krewniaków”, które brzmi „Obdaruj sobą innych”. Najmłodsi doskonale rozumieją, że każdy człowiek może uratować ludzkie życie, trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób można pomóc i wykazać trochę dobrej woli.

Podczas spotkań w szkołach rozprowadzane były także karty Oświadczenia Woli, które dzieci mogły zabrać do domu i przekazać - wraz z informacją o akcji „Łańcuch Krewniaków” - swoim rodzicom.

W ten sposób znaczenie nazwy akcji „Łańcuch Krewniaków” nabrała nowego znaczenia. To już nie tylko łańcuch instytucji i organizacji, które przekazują między sobą billboardy; to łańcuch ludzi, także tych najmłodszych, którzy promują w swoim środowisku ideę ratowania życia i zdrowia.

Materiał nadesłany prez z uczestnika akcji "Łańcuch Krewniaków"


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.