Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Wtorek 23 grudnia 2008r.

Krewniacy z naszej szkoły...

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika w Wyrzysku już po raz drugi przeprowadzono Akcję Oddania Krwi. Zbiórka została zorganizowana pod patronatem Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi.

Akcja odbyła się w ramach kampanii społecznej „Krewniacy”. Poboru krwi dokonało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Dawcy otrzymali drobne gadżety Krewniaków. Chęć oddania krwi zgłosiło 74 uczniów i nauczycieli, a krew oddało 49 osób (22,5 litra).

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi od wielu lat działa na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa. Marcin Boris Velinov, prezes Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi: „Świadomość społeczeństwa w zakresie wiedzy związanej z tym tematem w naszym kraju jest niestety szczególnie niska, dlatego podejmujemy wszelkie działania, przy wykorzystaniu szerokiego wachlarza działań informacyjno-promocyjnych, wspomagani przez znanych ludzi ze świata kultury, sportu i estrady. Dążymy do zapewnienia stabilności polskiego systemu krwiodawstwa, a tym samym zapewniamy bezpieczeństwo nam wszystkim”. Natomiast kampania Krewniacy nieustannie ewoluuje, by spełniać oczekiwania odbiorców. By narastała atrakcyjność idei honorowego krwiodawstwa jako dziedziny medycyny, która opiera się na dobroci ludzkiej.

Każdy z nas może potrzebować krwi, ale nie każdy z nas może krew oddać. Dlatego Krewniak" to nie tylko honorowy dawca krwi, to również każdy, kto nie może oddać krwi, a któremu ta idea jest bliska i nieobojętne jest ludzkie życie.

Tygodnik Nowy, 16.12.2008


Monitoring mediów zapewnia PRESS SERVICE


Komentuj Wszystkie komentarze
(0)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.