Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 7 stycznia 2009r.

I AM KREWKI, czyli PIĘKNIEJEMY - najnowsza akcja Krewniaków

Przedstawiamy najnowszy projekt Fundacji pt.
 
      
 
 
 
        

 

Honorowym Dawcą Krwi może być wyłącznie osoba zdrowa, pełna energii i witalności, dlatego wprowadzamy program edukacyjny dla dzieci, młodzieży I AM KREWKI. Odpowiednie żywienie oraz aktywność fizyczna może wyrwać nas z marazmu, dodać energii i zapobiegać wielu chorobom.

Nasze dotychczasowe doświadczenia promocyjne chcemy wykorzystać do promocji zdrowego stylu życia. Prawidłowe żywienie oraz aktywność fizyczna jest niesłychanie istotna do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego wprowadzamy program edukacyjny dla dzieci, młodzieży i dorosłych
I AM KREWKI.


Projekt łączy promocję zdrowego żywienia i aktywnego stylu życia z promocją Honorowego Krwiodawstwa. Krwiodawcą może być wyłącznie zdrowa osoba, więc wychowujemy przyszłych krwiodawców, dlatego też zachęcamy młodzież do właściwego żywienia i aktywności fizycznej oraz poznania swojej grupy krwi.Cel projektu
Celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży poprzez wprowadzanie prozdrowotnych nawyków żywieniowych i uprawianie sportu. Cały projekt prezentowany jest w pozytywny sposób, nie skupiamy się na negatywach (chorobach, dolegliwościach), ale promujemy zdrowie, przedstawiamy pozytywne przykłady, radość z „bycia krewkim”, czyli zdrowym, energicznym, uśmiechniętym, pomocnym… Pokazujemy, że odpowiednie żywienie oraz aktywność fizyczna może wydobyć nas z marazmu i zastoju, a także zapobiegać wielu groźnym chorobom.


 
Realizacja projektu
Program edukacyjny I Am Krewki promuje zdrowy tryb życia poprzez odpowiednie żywienie i sport. Kierujemy go do wszystkich dzieci i młodzieży uczącej się. Projekt polega na opracowaniu profesjonalnych materiałów edukacyjnych i promocyjnych oraz rozesłaniu ich do szkół podstawowych i gimnazjów w całej Polsce oraz opracowanie portalu internetowego. Do zmiany nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej zachęcają najwięksi polscy sportowcy.

Przy przygotowaniu projektu udział wzięli specjaliści dietetycy, lekarze i psycholodzy. Opracowania merytoryczne i konsultacje: lek. med. Anna Ziółkowska z Zakładu Medycyny Zapobiegawczej i Higieny Instytutu Medycyny Społecznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz „M&R GENESIS CLINIC” - Europejskie Centrum Leczenia Dzieci i Dorosłych. Przygotowane materiały promocyjne (plakaty, banery, ulotki) w większości przypadków przekazywane są do szkół w całej Polsce za pośrednictwem Kuratoriów Oświaty oraz patronujących kampanii Krewniacy Urzędów Miast, Urzędów Wojewódzkich i Urzędów Marszałkowskich oraz do współpracujących z nami szpitali.


Elementy programu
Na potrzeby programu przygotowaliśmy bardzo ciekawą i atrakcyjną grafikę. Pierwsze oceny Kuratoriów, szkół oraz co nas najbardziej cieszy nauczycieli i uczniów,  o tym świadczą.

        

Materiały promocyjne:
- ulotki 340 tys. szt.,
- plakaty 70 tys.,
- banery reklamowe 100 szt.

Szkoły w całej Polsce otrzymują zestawy promocyjne: plakaty i ulotki, które promują właśnie zdrowy styl życia. Materiały merytoryczne opracowane są we współpracy z lekarzami dietetykami, wsparte twarzami znanych polskich sportowców. Dla 100 szkół, które wyrażą taką chęć, przygotujemy specjalną reklamę zewnętrzną - banery reklamowe o treściach analogicznych do plakatów.   

Portal internetowy www.iamkrewki.pl
We wszystkich materiałach edukacyjnych i promocyjnych: plakaty, ulotki, banery, zachęcamy do odwiedzenia specjalnie przygotowanego portalu internetowego www.iamkrewki.pl, w którym znajdują porady nt. zdrowego odżywiania, wypowiedzi i sylwetki sportowców zaangażowanych w projekt, ankiety, gry internetowe promujące zdrowe odżywianie, kontakty do poradni, etc.


Gwiazdy
Dla celów najnowszego projektu, swojego wizerunku użyczyli nam najwięksi Polsce sportowcy i artyści, m.in.: Radosław Pazura, Dariusz Michalczewski, Marek Siudym, Andrzej Supron, Przemysław Saleta, Sylwia Gruchała, Agnieszka Wieszczek, Iwona Guzowska, Piotr Małachowski oraz… dzieci.
Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia

Zapraszamy na stronę iamkrewki.pl


Komentuj Wszystkie komentarze
(1)

Archiwum

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.