Centra krwiodawstwa


aaa

Przyjaciele Krewniaków


Partnerzy/Patroni


Polecamy


Szukaj

Podaj frazę do wyszukania.


Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o HK i KREWNIAKACH. Zapisz się.


aac

Informacje

Środa 28 stycznia 2009r.

Uczniowie mieli pomysł na promocję krwiodawstwa

Mam na imię Ola. Mam szczęśliwą rodzinę, udane życie. To wszystko nieprawda. Nie ma mnie, bo w szpitalu zabrakło dla mnie krwi....
 
Tak brzmi skrót scenariusza jednego z filmów promujących krwiodawstwo, który powstał na konkurs "Czerwono mi", zorganizowany w IX Liceum Ogólnokształcącym. Konkurs wymyśliła Ewa Jaśkowiak, trzecioklasistka z "dziewiątki". Na pomysł wpadła po wypadku taty. - "Przez trzy dni w szpitalu walczył o życie, dostał dużo krwi "- mówi 17-latka. - "Gdy wyzdrowiał, chciałam się jakoś szpitalowi odwdzięczyć. Skrzyknęłam przyjaciół i krewnych. Każdy oddał krew. Zrozumiałam, że niewiele potrzeba, by ludzie przekonali się, jak ważne jest krwiodawstwo" - opowiada. 

Potem wymyśliła konkurs dla uczniów bydgoskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym na projekt, który zachęci do oddawania krwi. Napłynęło 35 plakatów i trzy filmy; najwięcej prac od uczniów Gimnazjum nr 53. Pierwsze miejsce zajęła Anna Baran z Zespołu Szkół Drzewnych. - "Nakręciła minutowy film promujący krwiodawstwo, któryjest tak profesjonalny, że mógłby konkurować ze spotami telewizyjnymi" - ocenia Jaśkowiak. - "Wykorzystała elementy animacji. Fabule przyświecało hasło: Tak niewiele potrzeba" - dodaje.

Druga laureatka, Magdalena Kardynał z XIII LO, przygotowała plakat z hasłem: "O losie człowieka decyduje człowiek". - Pomysł jest prosty: dłoń spotyka się z dłonią. Jednajest zdrowa; druga sina, bez krwi. W środku człowiek w serduszku z kuleczek z krepy i strzykawka- opowiadapomysłodawczyni konkursu.

Trzecie miejsce zdobyła uczennica Gimnazjum nr 9 Karolina Błasz-kowska. Namalowała krew wpadającą do otwartych dłoni. Podpisała: Liczy się każd a kropla".  - "To poruszające,przykuwające uwagę plakaty. Wszystkie będą oprawione w antyramy i zawi sną w Woj skowym Szpitalu Klinicznym" -kończy Jaśkowiak.

Zdobywczyni pierwszego miejsca wygrała roczny kurs języka angielskiego, drugiego - DVD, trzeciego - aparat cyfrowy. 


Gazeta Wyborcza - Bydgoszcz, 28-01-2009 

Monitoring mediów zapewnia Press ServiceKomentuj Wszystkie komentarze
(0)

RCKiK


Krewniacy polecająZamknij

Skomentuj artykuł


Podaj kod z obrazka (5 znaków)
Zamknij

Napisz do nasPodaj kod z obrazka (5 znaków) (Podaj kod)

* oznaczono pola wymagane
Katarzyna Velinov, krewniacy, Marcin Velinov

Krewniacy - Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi 
adres do korespodencji : Domaniewska 35A lok 41, 02-672 Warszawa, Tel. 602 33 11 33
© 2012 KEFHDK. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Światowa Fundacja Promocji Krwiodawstwa - Krew dla Życia
ul. Mokotowska 58/10, 00-543 Warszawa, Tel./fax 22 620 51 52
© 2011 SFPKKZ. Wszelkie prawa zastrzeżone.